Nokia připravuje televizní vysílání pro mobily

Nokia plánuje spustit na podzim příštího roku testování komerčního televizního vysílání. Vše se bude odehrávat v okolí Helsinek, do programu bude zapojeno zhruba 500 uživatelů. Na testování se mají podílet mobilní operátoři TeliaSonera a Radiolinja. Obsah bude zatím dodáván televizními společnostmi YLE, MTV3 a Nelonen.

Finsko má celkem tři nezávislé sítě pro digitální vysílání, přičemž čtvrtá síť bude vyhrazena pouze pro potřeby "mobilní televize", pokud to tak můžeme nazvat. Finský výrobce mobilů se zároveň zavázal, že se stane dodavatelem potřebných terminálů a dalšího technického vybavení.

Prvním mobilem s možností příjmu televizního signálu je Nokia 7700, která byla uvedena v říjnu tohoto roku. Podrobné představení naleznete v tomto článku. První dojmy z telefonu jsme potom publikovali v pondělí, určitě si je přečtěte.

Klepněte pro větší obrázek 
Nokia 7700 ve celé své kráse

Diskuze (1) Další článek: Oskarovy hlášky: když se nedovoláte tam, kam byste chtěli

Témata článku: Nokia, Vysílání, Televizní vysílání, Mobil


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 45

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9