Nokia přiznala crack N-Gage a řeší, co dál

Nokia přiznala crack N-Gage a řeší, co dál

Nokia včera ještě váhala s oficiálním vyjádřením k prolomení ochrany her konzole N-Gage (viz náš předvčerejší článek), dnes ale již přiznala, že se tak opravdu stalo. Mluvčí finské společnosti Damian Stathonikos potvrdil, že ochranné kódy byly prolomeny a že to výrobce nakonec vlastně i očekával. (Podle zlých jazyků totiž na kartách prý žádná pořádná ochrana vůbec nebyla.) Hry z N-Gage tak nejenže lze kopírovat, ale s určitými omezeními také spustit na jiných zařízeních třídy Series 60.

Nokia prolomení ochrany N-Gage bere "velmi, ale velmi vážně" a prohlašuje, že tvrdě půjde po osobách, jež za crackem a šířením pirátských kopií stojí. Výrobce ale přesto nepředpokládá, že by se prolomení ochrany nějak výrazně projevilo na prodejích her. Mluvčí prohlásil, že je třeba speciální software a pokročilé znalosti, které u průměrných uživatelů nelze předpokládat. (Je jasné, že tiskový mluvčí nemůže tvrdit nic jiného, skutečnost ale podle našeho názoru není tak růžová, nic tak speciálního není třeba.)

Nokia už pracuje na novém způsobu ochrany her, ovšem stejně jako dřív jsme spíše skeptičtí. Karta typu MMC, která sama nepodporuje ochranné mechanismy, bude vždy velmi náchylná k prolomení jakékoli ochrany.

Témata článku: Nokia, Nokia N-Gage

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • RS 14. 11. 2003 12:44:42
    zvykl jsem si psat na 5510 a to je vse. mobil jsem mel zaply tyden, je...
  • miroslav.kucera 14. 11. 2003 9:50:33
    Koupim to za tri kila
  • Honza 13. 11. 2003 22:23:46

    Aspon bude mit par chytrich hlav ze Sovetskeho svazu chvili co delat!...


komerční sdělení

Komerční sdělení