Nokia rozeslala desetitisíce MP3

Do České republiky dorazila novinka v reklamě: u osmnácti vybraných citylightů si mohl každý kolemjdoucí od 13. do 26. února stáhnout přes bluetooth do svého telefonu zcela zdarma hit skupiny Support Lesbiens „An English stereo“, kterou vydala společnost Universal Music. Akci využilo a píseň získalo více než 47 000 kolemjdoucích.

Píseň nabídla společnost Nokia v rámci kampaně na své hudební telefony Nokia 5300 Xpress Music a Nokia 5200. „Jsme rádi, že jsme jako první v ČR poskytli možnost stáhnout si nejen znělku, ale celou píseň. Je to pro nás výborná zkušenost do budoucna a nyní již víme, že tento moderní způsob reklamy funguje. Češi jsou technologicky vyspělý národ a nové možnosti, jako MP3 a bluetooth je vždy osloví velmi rychle. A proč zrovna technologie bluetooth? Protože je nová, jednoduchá, inspirující a dokonalá. Umožňuje rychlý přenos jakýchkoliv dat, jako jsou obrázky, audio nebo video do mobilu,“ říká k tomu Šárka Baronová, manažerka marketingu a komunikace Nokia ČR a SR.

Pro stažení písně stačilo mít ve svém mobilním telefonu aktivní technologii bluetooth. Server automaticky vyhledával aktivní přístroje v okolí až do vzdálenosti 100 metrů. Jakmile takový přístroj našel, poslal do něj zprávu nabízející píseň An English stereo. Tu jen stačilo přijmout, a píseň měla o majitele víc. Kromě toho citylighty již zmiňovaný hit neustále hrály.

Služba byla k dispozici i pro ty, kteří mají mobilní telefon jiné značky než Nokia. Stejná reklamní kampaň probíhá též v Bratislavě.

Témata článku: Nokia, Nokia 5200 XpressMusic, Nokia 5300 XpressMusic

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50