Nokia se vykoupí ze svého „bochumského“ problému

Oznámení Nokie o zavření bochumské továrny vyvolalo v Německu značnou vlnu nevole. A to nejen mezi tamějšími pracovníky, kteří byli pro finskou společnost moc drazí, respektive zbytečně moc nákladní. Mimochodem právě teď si hledají novou práci. Nyní to ale vypadá, že Nokia se ze svého problému vykoupí, alespoň tak to lze vyčíst v nedávno vydané tiskové zprávě. Nebude to ale zase tak bolet, před deseti lety podpořila německá vláda a spolková země Severní Porýní-Vestfálsko Nokii dotacemi ve výši 41,3 milionů euro (zhruba miliarda českých korun) a dnes bude Finy smířlivé gesto stát „jen“ 20 milionů euro plus čistý výnos z prodeje výrobního komplexu. Němci přidají stejnou sumu a budou doufat, že se najde někdo, kdo opět rozjede výrobní linky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia pořádně naštvala mnohé Němce a nejen ty, které vyhodila na dlažbu

Společná snaha bude směřovat k několika jasným cílům, především: nalézt investora pro opuštěnou továrnu, vytvoření podnikatelského centra v městě Bochum, vytvoření vazby mezi místní vysokou školou a podnikatelským sektorem se záměrem aplikace výsledků výzkumu v praxi. Jinak jak už asi víte, Nokia se stěhuje za nižšími výrobními náklady a novými investičními pobídkami do Rumunska, kde srazí výrobní náklady zhruba o 90 % a ještě zaměstná o dvanáct set lidí víc. Takže bude víc telefonů za méně peněz, větší zisky a méně problémů s některými přísnými německými zákony v oblasti ekologie a sociální politiky.

Témata článku: Nokia

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50