Nokia si v Japonsku balí kufry

Co se týče technologií, je Japonsko úplně jiný svět, a tak není divu, že to co u nás má úspěch, v zemi vycházejícího slunce pohořelo. Konkrétně mluvím o mobilech značky Nokia. Výrobce totiž oznámil, že se stahuje z tamějšího trhu. Jako důvod tohoto kroku uvádí příslušná tisková zpráva oblíbené zaklínadlo posledních měsíců: „finanční krize“. Když se ale podíváme na tržní podíly, můžeme si domyslet, že to byla pouze poslední kapka. Zatímco celosvětově prodá Nokia asi 40% všech mobilů, v Japonsku se nedostala ani na procento jediné, zkrátka nedokázala konkurovat obřím multimediálním monstrům, které Japonci milují a kupují.

Zajímavá je také zmínka o luxusní divizi Nokie, značce Vertu. Ta totiž v Japonsku zůstává a naopak plánuje expanzi. Analytici totiž očekávají, že mobil jako luxusní doplněk čeká velká budoucnost.

Zdroj: nokia.co.jp

Diskuze (75) Další článek: Nokia zveřejnila průzkum týkající se navigace

Témata článku: Nokia, Kufr, Poslední kapka

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50