Nokia Siemens Networks začíná s dodávkami LTE

Long Term Evolution (LTE), datová technologie zítřka, dostává stále reálnější podobu. Vedle testů u našich západních sousedů, kterým dodává vybavení kanadský Nortel Networks se ozval i další významný hráč na poli dodavatelů technologií - Nokia Siemens Networks. Ten se nechal slyšet, že dodá hardwarové vybavení desítce největších mobilních operátorů v Evropě, Asii a Severní Americe. Jejich řešení je přitom založeno na již osvědčené „ploché architektuře sítě“, kterou společnost úspěšně otestovala v síti rakouského Mobilkomu. Tam se ve stávající síti založené na HSPA podařilo dosáhnout rychlosti stahování 10 Mb/s.

Klepněte pro větší obrázek
LTE se začíná rýsovat, dočkáme se také někdy u nás?

Oproti pohádkové rychlosti LTE to ale nestojí ani za řeč, technologie budoucnosti totiž slibuje hodnoty až 173 Mb/s pro download a 58 Mb/s pro upload. Základové stanice z dílny Nokia Siemens budou totiž po stránce hardware plně připraveny a další úpravy sítě už budou pouze otázkou upgrade softwaru. Jinak řečeno, dnes vybudovaná síť I-HSPA půjde zítra snadno přepnout do režimu LTE jen softwarovou úpravou. Ostrý start technologie LTE se přitom očekává už v roce 2010.

Diskuze (7) Další článek: Ochrání a vydrží?

Témata článku: Nokia, Siemens, Ostatní, Významný hráč, Západní soused, Hardwarové vybavení, Dodávka


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113