Nokia varovala před vlastní ztrátou, akcie prudce spadly

Nokia varovala před vlastní ztrátou, akcie prudce spadly

Nokia varovala, že její aktivity v oblasti telefonů budou v letošním prvním i druhém čtvrtletí ztrátové. Společnost uvedla, že její výsledky v prvním čtvrtletí zasáhne ostrá konkurence, a to zejména na rozvíjejících se trzích. Dodala, že ve druhém čtvrtletí neočekává žádné zlepšení. Cena akcií podniku se po tomto varovném výhledu propadla o 18 %. 

Nokia je sice stále největším prodejcem mobilních telefonů na světě, firmě se ale dosud nepodařilo prorazit na trhu se smartphony. Tomu dominují výrobci chytrých telefonů na platformě Android od Googlu a iPhony od Applu. Třeba na americkém trhu smartphonů má Nokia podíl nižší než jedno procento.
Prodeje telefonů s Windows se rozjíždějí pomalu. Přechod na nový produkt znamená operační ztráty. Očekávalo se ale, že se s nimi Nokia vyrovná rychleji. „Bylo jasné, že Nokii čeká několik tvrdých čtvrtletí. Poptávka po Symbianu vyprchala a prodeje Windows Phonů se nerozjíždějí dostatečně rychle,“ komentoval to pro Reuters analytik Pete Cunningham z Canalys.

Klepněte pro větší obrázek 
Vývoj akcií Nokie za posledních 5 dnů

Firma v únoru oznámila, že zruší dalších 4 tisíce pracovních míst. Už loni v dubnu oznámila, že propustí zhruba 7 tisíc zaměstnanců. Finský výrobce také v poslední době zrychluje přesun výroby mobilních telefonů z Evropy do Asie.

Témata článku: Nokia, Hospodaření a finance, Akcie

125 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Miroslav Beran 29. 6. 2012 16:38:12
    Popravdě, já bych to neviděl tak černě. Pravda je taková, že firma jako...
  • James.Doubler.Usa 15. 4. 2012 14:20:54
    Vyhrajte: Samsung Galaxy Tab 10.1               Samsung Galaxy S II     ...
  • Martin Novák 12. 4. 2012 22:09:08
    meli se spojit s googlem, to by alespon neco prodali. takhle neprodaji uz...
Určitě si přečtěte

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

** Rekapitulace minulého kvartálu v mobilním byznysu ** Agentury se nemůžou shodnout – smartphony rostly, nebo klesaly? ** Huawei jde po krku Applu. Dostihne jej už v dalším kvartálu?

19.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 44


komerční sdělení

Komerční sdělení