Nokia vyhodnotila českou vývojářskou soutěž. Vyhrály skryté SMS

Nokia vyhodnotila českou vývojářskou soutěž. Vyhrály skryté SMS

Celosvětová soutěž pro vývojáře pořádané společností Nokia Calling All Innovators zná své vítěze za Českou republiku. Vyhráli autoři aplikací pro skryté posílání SMS, zabodovala i kontrola výdajů v roamingu či upravené uživatelské rozhraní. Vítězové národního kola soutěže si odnesli ceny ve výši 40, 20 a 10 tisíc korun a mobilní telefony Nokia N8.

Národní kolo soutěže Calling All Innovators oslovilo hlavně vývojářské firmy, které v Česku do soutěže přihlásily dvě třetiny aplikací. Nejvíce aplikací se zaměřilo na soutěžní kategorie Produktivita a Zábava. Bez povšimnutí však nezůstala ani kategorie Zlepšování života. Ekologii se věnovala jen jedna aplikace z Česka zaměřená na náhradu papírových manuálů jejich elektronickými verzemi dostupnými přímo pro mobilní telefony.

1. místo: HiddenSMS

Nejvíce odbornou porotu složenou ze zástupců společnosti Nokia Česká oslovila aplikace HiddenSMS z dílny společnosti Kandox a jejího vývojáře Petra Svobody. Aplikace umožňuje skrytě přijímat a odesílat SMS, utajit volání a historii hovorů a skrytě přeposílat došlé i odeslané SMS na e-mail. Vše je přitom chráněno heslem a aplikace běží v telefonu zcela skrytě. Společnost Kandox si tak odnáší ze soutěže výhru 40 000 Kč a její zaměstnanec Petr Svoboda také telefon Nokia N8.

2. místo: Roaming Guard

Aplikace Roaming Guard od společnosti CMI Technologies pomáhá svým uživatelům udržet výdaje zejména za datový roaming pod kontrolou. Jediným kliknutím je tak například možné dočasně zakázat všechny přenosy dat související s e-maily, navigací apod. Základní verze aplikace je přitom již nyní dostupná v Ovi obchodě za cenu 20 Kč. Roman Pospíšil, který aplikaci do soutěže přihlásil, si odnesl 20 000 Kč pro svého zaměstnavatele a telefon Nokia N8.

Klepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace Roaming Guard na displeji Nokie X6

3. místo: TaskEye

Třetí příčku získala opět aplikace z kategorie Produktivita, jejímž autorem je Jan Utěkal. TaskEye, jak svoji aplikaci určenou pro telefony Nokia 5800 XpressMusic nazval, je náhradou za správce úloh, který zvyšuje efektivitu při práci s telefonem. Nárůst produktivity práce je přitom více než třetinový a TaskEye tak výrazně zjednodušuje přepínání mezi aplikacemi i využívání multitaskingu. Janu Utěkalovi za to náleží výhra v podobě finanční odměny 10 000 Kč a mobilního telefonu Nokia N8.

„Jsme potěšeni, že se nám během tak krátké doby podařilo shromáždit tolik kvalitních a propracovaných aplikací,“ říká Petra Kasa, country manager Nokia pro Českou a Slovenskou republiku. „Podpora místních vývojářů je pro naši společnost velice důležitá a soutěž Calling All Innovators je pouze jedním z nástrojů, jak se ji snažíme realizovat. Jednou z motivací je i to, že v současné době platí vývojáři jako registrační poplatek pouze 1€,“ dodává. Některé přihlášené aplikace jsou dokonce již nyní dostupné na Ovi obchodě.

Diskuze (8) Další článek: MobilMania je v Křišťálové Lupě (komiks uvnitř)

Témata článku: Nokia, Software pro mobily, SMS, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N8, Soutěž, Vývojář, Česko, Produktivita, Vývoj


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31