Nokia vylepšila navigaci pro Lumie, vyzná se i v MHD

Nokia uvedla vylepšené mapové aplikace pro svá zařízení se systémem Windows Phone. Navigace Nokia Drive (v českém překladu Nokia autem) už se nemusí před započetím cesty připojovat k internetu, pokud uživatel nechce přenášet data. Nově přibyla aplikace Nokia Transport (tvůrčí český překlad zní tentokrát Nokia MHD), která ulehčí cestování městskou hromadnou dopravou. Zatím ale jen v Praze.  

Autem, pěšky i MHD

Plnohodnotná navigace Nokia Drive je nyní ve verzi 2.0. Předchozí verze aplikace sice mohla používat offline mapy stažené do telefonu, ale pro výpočet trasy bylo nutné připojení k internetu – i když jen pro přenos pár kilobajtů. Nová verze žádné připojení k internetu nepotřebuje a může tedy pracovat zcela offline. To se hodí především při datovém roamingu v zahraničí. Mezi nové funkce patří u navigací běžné zobrazení času, ve kterém se dostanete do cíle a také upozornění na policejní radary. Navigace umí nově upozornit na překročení povolené rychlosti. Přímo z menu aplikace je možné stáhnout mapy států z celého světa pro offline použití.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Navigace Nokia pro WP se funkcemi začíná blížit propracovanější symbianové podobě

Při návštěvě města si můžete v aplikaci Nokia mapy 1.3 připravit body zájmu, a potom je můžete navštívit díky nové pěší navigaci. Oblíbená místa můžete nasdílet svým přátelům – pomocí SMS, e-mailem nebo na sociálních sítích. Oblíbená místa si můžete uložit na hlavní obrazovku v podobě dlaždice.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace Nokia Transport v Berlíně

Novinkou je aplikace Nokia Transport. Aplikace vám najde spoj pomocí městské hromadné dopravy. Nemusíte vůbec znát názvy zastávek – jen zadáte, kam se chcete dostat, a aplikace sama najde nejbližší zastávku. Díky provázanosti na Nokia mapy vás bude navigovat i při složitějších přestupech. Spočítá dobu, za jakou se na dané místo dostanete. Aplikace Nokia Transport obsahuje 510 měst ze 46 zemí světa, z České republiky je prozatím zastoupena pouze Praha.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Z českých měst je v aplikaci Nokia Transport zastoupena pouze Praha

Témata článku: Nokia, Windows, Software pro mobily, MHD

12 komentářů

Nejnovější komentáře

  • cardi 24. 3. 2012 9:47:13
    A zase jenom Praha proč nepřibyli i jiné města např. Ostrava, Brno atd.?...
  • Kaacz 23. 3. 2012 15:41:30
    Joo, zapadá to do báječného PR kolem Lumie. To Nokisoft vyhlásí celému...
  • elho_cid 23. 3. 2012 14:33:11
    ta pražská mhd by mohla přibýt i na symbian. Inteligentní hledání spojů je...
Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Desítky jsou nejbezpečnější systém, ale Microsoft nestíhá

Desítky jsou nejbezpečnější systém, ale Microsoft nestíhá

** Desítky jsou nejbezpečnější systém Microsoftu ** V zámoří se daří i jeho Bingu ** Jenže firma stejně nestíhá a ruší dřívější sliby

8.  7.  2017 | Čížek Jakub | 9


komerční sdělení

Komerční sdělení