Nokia: výsuvný smartphone E65

Řadu pracovních smartphonů Nokia E Series brzy doplní nový model s označením E65. Bude to tenký slider z kovu a kůže s výbavou podobnou multimediální Nokii N80. Informace jako první uveřejnili naši slovenští kolegové na MobilManii.sk, kterým informace o připravovaném modelu takřka „spadly z nebe“ a to spolu s několika fotografiemi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Oficiálně zatím nepředstavená Nokia E65

Nová Nokia E65 by měla mít rozměry 106 × 47 × 14 mm. Obzvlášť tloušťka zaujme. Telefon má výsuvnou konstrukci a mezi použitými materiály je i kov a imitace kůže. Výbava je bohatá – displej by měl mít rozlišení 240 × 320 bodů, datovou konektivitu zajišťuje Bluetooth, infraport, USB kabel i Wi-Fi. Datové přenosy v mobilních sítích jsou zajištěny GPRS, EDGE a také UMTS. I přes podporu sítí třetí generace chybí zjevně na předním krytu kamera pro videohovory, což nás ale u třídy E nepřekvapí. Trochu s podivem je naopak fotoaparát na zadní straně – má rozlišení 2 Mpx.

Samozřejmostí je nový Symbian třetí edice, slot pro paměťové karty (microSD) a dostatek vnitřní paměti (70 MB). Cena by se měla pohybovat kolem jedenácti tisíc korun. Telefon ale zatím nebyl oficiálně představen.

Více informací a fotografií najdete v článku slovenské MobilManie

Diskuze (14) Další článek: Jak naučit Nokii N80 volat přes internet

Témata článku: Nokia, Nokia E65

Určitě si přečtěte