Nokia zaznamenala pokles tržeb i zisku

Největší světový výrobce mobilních telefonů Nokia zaznamenal v prvním čtvrtletí pokles zisku o čtyři procenta. Za poklesem stály nižší příjmy. Zisk před zdaněním klesl na 1,26 miliardy z 1,31 miliardy eur ve stejném období loni, informoval v dnešním prohlášení generální ředitel Jorma Ollila. Upozornil zároveň na to, že problémová síťová divize negativně ovlivní výsledky i ve druhém čtvrtletí.
Klepněte pro větší obrázek
Výsledky jsou příznivější než odhady analytiků, kteří čekali zisk kolem 1,11 miliardy eur. Tržby společnosti za tři měsíce do konce března klesly o tři procenta na 6,77 miliardy eur. "Se silným výkonem divize mobilních telefonů se nám podařilo výrazně zmírnit dopad obtížných provozních podmínek naší divize síťové infrastruktury," dodal Ollila.
Klepněte pro větší obrázek
Nokia nepatrně snížila svůj výhled pro světový trh mobilních telefonů s tím, že v letošním roce čeká růst kolem deseti procent místo původně odhadovaných deseti a více procent. Růst tržeb její vlastní divize mobilních telefonů bude ve druhém čtvrtletí menší než dříve odhadované rozpětí čtyři až 12 procent a zisk na akcii se bude pohybovat v rozmezí od 0,13 až 0,16 eura proti loňským 0,19 eura.
Klepněte pro větší obrázek
Výsledky společnosti ve druhém čtvrtletí také nepříznivě ovlivní pokračující pokles v divizi Nokia Networks. Divize vykáže mimořádné náklady 350 až 400 milionů eur spojené s propouštěním. Nokia již dříve oznámila, že celosvětový síťový trh letos oslabí o deset procent, nyní však počítá s propadem až o 15 procent.

Zdroj: Reuters

Diskuze (72) Další článek: Rok poté: Paegas se mění na T-Mobile

Témata článku: Nokia, Zisk, Pokles

Určitě si přečtěte