Nokia zpřístupnila svůj Music Store dalším uživatelům

Nokia tento týden otevřela svůj online obchod s hudbou v sousedním Německu. To se tak po Velké Británii stalo druhou evropskou zemí, kde bude Nokia Music Store fungovat. Do poloviny letošního roku by se mělo přidat dalších devět zemí, Česká republika ale mezi nimi nejspíš nebude.

Německý hudební obchod Nokie si bude účtovat 1 euro za každou staženou písničku. Ve srovnání s applovským iTunes je to pouze o jeden eurocent za song více.

V Británii funguje stahování hudby na telefonech Nokia od loňského listopadu, ostatní velké evropské trhy měly bezprostředně následovat, spuštění ale bylo odloženo o několik měsíců. V první půli Nokia plánuje spustit provoz mimo jiné ve Francii, Itálii a Španělsku, z mimoevropských zemí pak v Austrálii a Singapuru. Ostatní trhy budou následovat ve druhé polovině roku.

Nokia Music Store patří ucelené strategie poskytování kompletních internetových služeb, kterou Nokia nazývá jako Ovi.

Témata článku: Nokia, Sto

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50