Nokie budou hlásit: „vypojte nás ze zásuvky!“

Nokia do svých telefonů přidá novou funkci – mobil při dobití baterie uživateli připomene, že má odpojit nabíječku od elektrické sítě. Pokud by uživatelé odpojovali své telefony po nabití ze zásuvek, ušetřilo by se tím za rok podle odhadu takové množství energie, které by stačilo k provozu 85 tisíc domácností.

Tým sestavený k řešení tohoto problému na podzim minulého roku (viz tato bleskovka) navrhl řešení v podobě alarmu, který uživatele upozorní na plné dobití telefonu a textovým upozorněním na displeji jej vyzve, aby odpojil nabíječku ze sítě. Prvními modely s touto funkcí budou nedávno představená Nokia 1200, Nokia 1208 a Nokia 1650, další budou následovat.

Nokia se chce tímto krokem podílet na energetické úspoře domácností. V současné době jsou totiž až dvě třetiny energie vynaložené pro nabití telefonu zmařeny v nabíječce, která je zbytečně připojena k síti. Nokia dále pracuje na dalším vývoji úsporných nabíječek. Už nyní spotřebují o 50-70% méně energie než v roce 2005 a do roku 2010 by se mělo toto množství snížit ještě o polovinu.

Témata článku: Nokia, Nokia 1200, Nokia 1208, Nokia 1650, Představená Nokia

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50