Norové si potrpí na drahé a vybavené telefony

Společnost Synovate uskutečnila průzkum, který měl za úkol zjistit, ve které zemi z trojlístku Norsko, Švédsko, Dánsko utrácí lidé za telefon nejvíce peněz a také co je pro ně důležité při nákupu nového telefonu. Vítězem se stalo Norsko, kde za nový telefon utratí průměrně 1 868 Norských korun. Následuje Švédsko s 1 762 Norskými korunami (přepočteno) a žebříček uzavírá Dánsko s průměrnou cenou 1 247 Norských korun za nový telefon. Protože počet Norských korun by asi většině z vás moc neřekl podíval jsem se na aktuální kurzy a zjistil, že jedna Norská koruna se rovná o něco více než tři České koruny. Jinak řečeno Norové si nový telefon kupují průměrně za cca 6000 korun, což mi přijde jako relativně vysoká částka. Naproti tomu Dánům většinou na nový telefon stačí částka ekvivalentní 4000 Kč.

Co ještě průzkum ukázal? Třeba fakt, že pro všechny tři země je typické, že jejich uživatelé berou fotoaparát v telefonu jako velmi důležitou věc, především pak Norové. Naopak pro Dány je důležité jednoduché a pohodlné ovládání a Švédové preferují poslech hudby. Neméně zajímavou skutečností je fakt, že nový telefon si většinou pořizují až při ztrátě nebo poruše svého původního telefonu. Typický Nor a Dán mění telefon každých 22 měsíců, zatímco u Švédska tato doba činí dokonce 31 měsíců. Jak dlouho telefon vydrží vám? Podobná statistika by pro Českou republiku byla jistě zajímavá.

Škoda je, že se tento průzkum netýkal i Finska, přeci jen geograficky i historicky nemá k trojici Norsko, Švédsko, Dánsko příliš daleko. Na druhou stranu by výsledky byly pravděpodobně velmi ovlivněny faktem, že ve Finsku sídlí společnost Nokia (záměrně jsem nenapsal, že se ve Finsku vyrábí telefony Nokia, protože většina se jich montuje jinde).

Zdroj: intomobile.com

Diskuze (8) Další článek: BlackBerry 9000 Bold: manažerův sen

Témata článku: Ostatní, Telefony, Telefon, Původní telefon, Vysoká částka, Pot

Určitě si přečtěte