Nová a čerstvá MobilMania.cz

Asi nemá smysl dlouze oznamovat, že jsme právě spustili novou MobilManii.cz. Vypadá jinak, články se v ní řadí jinak, objevily se nové funkce, některé naopak nejsou tolik na ráně. Změna se asi nedá přehlédnout.

Dokážeme si představit, že teď na místě, kam dříve směřoval váš první pohled, nevidíte to, co jste viděli dřív. Místo myši se vám v ruce otvírá nůž a už se chystáte napsat do diskuze pod článkem: jak je to hrozné, nepřehledné, jak je každý design horší než dřív, jak mažete MobilManii ze záložek, jak sem už nikdy v aktuálním ani posmrtném životě nevkročíte, jak... Zkrátka ty obvyklé věci, které se píšou do diskuzí, jakmile libovolný web změní design.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Pro připomenutí: nová MobilMania vedle staré

Chtěli bychom vás poprosit, jestli byste s tím přece jen raději nějakou dobu nepočkali. Na novém designu, který pro nás připravil grafik David Pertl, pracujeme několik měsíců s konkrétními cíli, není to výsledek náhlého hnutí mysli. Přibližně před rokem jsme stejný koncept nasadili na Živě.cz, kde zpočátku vzbudil podobné reakce jako v předchozím odstavci. Netrvalo ale ani čtrnáct dnů a na starý design si vzpomněl jen málokdo. Na začátku se totiž vždy hodnotí hlavně fakt, že se něco změnilo – ne to, jak se to změnilo.

Zkuste si raději novou MobilManii proklikat. Určitě zjistíte, že jsme to mysleli dobře, že nový web je přehledný, logický, že důležité prvky jsou dobře přístupné.

Novinky na nové MobilManii

Hlavním cílem bylo zvýšit přehlednost, web jsme proto stavili od začátku, nechtěli jsme jen přesouvat starší rámečky. 

Především jsme odstranili několikasloupcový layout, veškeré články jsou nyní v hlavním velkém sloupci. Od začátku jsme také optimalizovali obsah boxů po pravé straně. V mnoha případech jsou nyní kontextové – to znamená, že u článku o mobilu Samsung se zobrazí témata o Samsungu ve fóru, v bazaru, poslední mobily Samsung v katalogu, poslední uživatelské recenze o telefonech této značky.

Klepněte pro větší obrázek
Čestnou funkci na titulní straně má Katalog mobilů

Články nyní neřadíme do kategorií, přiřazujeme k nim štítky. Může se zdát, že to je jen kosmetická změna, se štítky je ale kromě jiného způsobu redakční práce spojeno i zmíněné kontextové navázání dalšího obsahu. Testujeme také navigační prvek Cloud s přehledem nejatraktivnějších štítků.

Klepněte pro větší obrázek
Nejdůležitější kategorie jsou vždy viditelné „v obláčku“

Na nové MobilManii spouštíme blogy: viz blog.mobilmania.cz. Možná je už znáte z Živě.cz, s nimi jsou navíc částečně propojené. Blogy ještě necháme týden ve zkušebním provozu, už si je ale můžete bez jakéhokoli funkčního omezení zakládat a psát. K této možnosti ale brzy napíšeme víc.

Odpovědi na zatím nevyřčené otázky

Protože MobilMania není první web, u něhož měníme design, dokážeme si představit, jaké otázky se objeví v diskuzi. Na některé z nich proto už teď můžeme odpovědět.

Je tohle finální design, nevrátíte se zpět?

Zpět se už nevrátíme. Postupně samozřejmě budeme ladit různé drobnosti, které se nám nepodařilo odchytit při interním testování, základ se ale už nezmění.

Proč nepoužíváte roztahovací design? Mám velký monitor a MobilMania je na něm jen úzká nudle.

Roztahovací design se dnes už u zpravodajských webů nepoužívá právě kvůli širokým monitorům. Už mnoho set let je prokázáno, že široký sloupec textu se velmi špatně čte. Z tohoto důvodu mají knihy omezený počet znaků na řádek, časopisy se lámou do více sloupců a u webů se omezuje šířka textu. Není to chyba, je to záměr – navíc šířka sloupce na MobilManii je stále širší než u většiny podobných webů.

Je to nepřehledné, nevím, kam kliknout.

Zkuste nám prosím věnovat ještě trochu víc času. Nový web je jiný a některé prvky jsou skutečně na jiném místě, než byly dřív. Snažili jsme se je ale nově rozmístit tak, aby byly na logickém místě, aby důležité věci byly tam, kam nejdříve sáhnete myší.

Diskuze (247) Další článek: T-Mobile přichystal další Twist sady s navýšeným kreditem

Témata článku: O MobilManii, Velký monitor, Kosmetická změna, Starý design, MobilMania, Mobil


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40