Nová čočka z Francie: fotomobily budou mít optický zoom

Francouzský výrobce Varioptic, který se zbývá optickými součástmi, představil nový typ čočky určené pro budoucí fotomobily. Čočka je velice malá a hlavně dokáže měnit svoji ohniskovou vzdálenost bez pohybujících se mechanických částí. Fotoaparáty v mobilech tak budou umět zaostřovat a opticky přibližovat snímanou scénu.

Klepněte pro větší obrázek

První nové čočky budou implantovány do mobilů korejských výrobců, prvním bude s největší pravděpodobností Samsung a stane se tak již v prvním čtvrtletí příštího roku. Obrázky by již neměly být rozmazané, jako u dnešních fotomobilů a přiblížené scény budou zaznamenány v plné kvalitě. Od nové technologie se tedy přepokládá, že zvýší význam fotoaparátu implantovaného do mobilu. V kombinaci s kvalitním snímačem by měl zajistit kvalitu fotografií srovnatelnou s běžnými kompaktními fotoaparáty.

Standardní blok s čočkou má kompaktní rozměry a neobsahuje žádné mechanické, pohyblivé části, které by mohly být zárodkem poruchy. Pružná čočka poskytne až trojnásobné přiblížení obrazu. Princip čočky bude zřejmě vycházet z tekuté čočky Philips, o které jsme již na MobilManii psali.

Diskuze (12) Další článek: Motorola hledá v seznamu podle více znaků!

Témata článku: Optický zoom, Kvalitní snímač, Čočka, Francie, Zoom, Foto

Určitě si přečtěte