Nová Nokia 3230: levný megapixelový smartphone

Nokia 3230 není následník modelu 3220, jak by se možná mohlo zdát. Je to chytrý mobilní telefon se Symbianem Series 60 a s megapixelovým fotoaparátem. Patří ale do trojkové řady Expression a jedná se o model, kterým Nokia chce protlačit chytré telefony z nejvyššího do středního segmentu. Očekáváme proto relativně nízkou cenu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nepřipomíná vám Sony Ericsson?

Mezi klíčové vlastnosti telefonu patří fotoaparát s efektivním rozlišením 1,23 bodů a podpora služby Stiskni a mluv (Push to talk). Všechno ostatní se zdá být stejné jako na současných chytrých telefonech Series 60 střední třídy - tj. například jako u modelu 6260. Displej telefonu zobrazí pětašedesát tisíc barev, Nokia podporuje paměťové karty RS-MMC, v základu už bude karta s kapacitou 32 MB.

Novinku vidím v předinstalované javové aplikaci Tunes Studio pro tvorbu vlastních vyzváněcích melodií (proč nejde o program přímo pro Symbian?). Další inovací bude podpora technologie Visual Radio pro interaktivní poslech rádia. Více zatím najdete na www.visualradio.com. Dostupné informace se zmiňují o přehrávání MP3, nedodávají však, jestli to bude stereo. Pro komunikaci je v Nokii 3230 Bluetooth, telefon podporuje GPRS třídy 10 a EDGE třídy 5.

Telefon se začne prodávat v 1. čtvrtletí roku 2005.

Diskuze (60) Další článek: Nokia právě představila tři nové telefony (první fotografie)

Témata článku: Nokia, Nokia 3230, Mega, Nová Nokia


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29