Nová Nokia 6030: tady je důležitá cena

Další z nových modelů, které Nokia dnes uvedla, je 6030. Jedná se o mobilní telefon střední třídy, který se bude prodávat za cenu kolem 150 eur – u nás ji tedy odhadujeme těsně nad pět tisíc korun. Začátek prodeje je naplánován na třetí čtvrtletí letošního roku.

Nokia 6030 je mobil řady Series 40. Má standardní parametry a obvyklou výbavu jako ostatní modely této řady. Displej má rozlišení 128 × 128 bodů a zobrazí 65 tisíc barev, Nokia zatím nesdělila, jestli jde o typ TFT nebo o pasivní displej. Z funkcí zaujme vestavěné rádio.

Ve specifikacích, které jsou dostupné, je uvedeno, že Nokia 6030 používá konektor PnP (Plug and Play). Zatím není jasné, zdali jde o běžnou zdířku (jack) pro nabíječku, nebo o zcela nový konektor. Víme, že Nokia zvažuje změnu svého firemního Pop-Portu a rovněž konektor pro nabíjení by měl být jiný – tyto změny by ale podle našich informací měly být oznámeny až později.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6030


Přečtěte si také o dalších nových telefonech, které Nokia dnes představila:

Diskuze (10) Další článek: Nový Sony Ericsson W800: walkman s MP3 a paměťovou kartou

Témata článku: Nokia, Nokia 6021, Nokia 6030, Nokia 6230i, Cena, Nová Nokia, Důl

Určitě si přečtěte