Nová Nokia 6103: kdo si to prosil Bluetooth?

Nokia včera oficiálně představila upravenou verzi aktuálního modelu 6101. O jeho vzhledu jsme v recenzi psali, že je to docela asijské véčko. U toho zůstalo, jen se změnily křivky štítku na čele telefonu. a jeho provedení. Je teď vydlážděn jemnou strukturou. Špička trčící antény dostala lesknoucí se korunku a klávesnice doznala nepatrných designových změn také. Hlavní ovládací prvek je méně ostrý, vzhledově kompaktnější.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6103

Proč se tolik rozepisuji o designu? Protože to je nejpatrnější změna oproti stávající 6101. Druhým novým prvkem je implementovaný Bluetooth a třetí novinkou pak kapacita baterie. Jde o stejný typ, jaký je použit v 6101, Nokia ale trošku inovovala a místo 760 mAh je jich teď 820. Výdrž i pohotovost však zůstávají na stejných hodnotách.

Klepněte pro větší obrázek
V červené variantě

Jinak nic nového. Rozměry 85 × 45 × 24 milimetrů, 97 gramů hmotnosti a aktivní TFT displej se 128 × 160 obrazovými body uvnitř véčka. Na čele pak vnější CSTN s 96 × 65 pixely. Uživatelská paměť zůstala u malých 4,4 MB a nechybí GPRS třídy 10 spolu s EDGE ve třídě 6. Neztratil se ani vestavěný VGA fotoaparát. Telefon se dostane do prodeje v prvním čtvrtletí tohoto roku za předpokládanou cenu 6 900 Kč. Dostupné budou dvě barevné varianty, černá a červená. Podrobné parametry nové Nokie 6103 jsou už v katalogu mobilů.

Diskuze (22) Další článek: Přihazujte mobilem: nová javová aplikace pro aukční nákupy

Témata článku: Nokia, Bluetooth, Nokia 6103, BLU, Nová Nokia

Určitě si přečtěte