Nová Nokia 6120 classic: Symbian a HSDPA

Nová Nokia 6120 classic: Symbian a HSDPA

Největší výrobce mobilů na světě dnes představil nový model, jmenuje se Nokia 6120 classic. Jak už název napovídá, je to klasický mobil, nehlásí se tedy do žádné z exkluzivních řad značky. Jeho hlavním trumfem by měla být rychlá data HSDPA. Problém tak nebude streamování a stahování multimediálního obsahu z internetu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jako správný příslušník rodiny 3G, má i 6120 dvě čočky. Jedna skrývá 2Mpx fotoaparát (s bleskem, bez autofokusu), druhá klasickou kamerku pro videohovory. Displej je pro tuto platformu již tradičně s rozlišením 240 × 320 bodů. Novinkou je kompletní průvodce nastavením a aplikace How-To, která by měla majitele naučit pracovat s jeho novým telefonem. Platforma Symbian S60 umožňuje postupné doinstalování některého ze široké palety programů.

Novinky se na trhu dočkáme ještě do letních prázdnin. S cenou by se měla Nokia 6120 classic vejít do devíti tisíc korun.

Témata článku: Nokia, Nokia 6120 classic, Nová Nokia

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50