Nová Nokia 6125: véčko podle vašich představ

Véčkové telefony Nokia byly označovány jako příliš extravagantní a nepatřily proto nikdy mezi prodejní trháky. Hranaté kvádříky s plechovými kryty nebo ohebné véčko bez kloubu nemohly počítat s masovým prodejem. S nástupem modelu 6101 Nokia ukázala, že umí vyrobit i „obyčejnější“ a přesto velmi atraktivní véčko, tak trochu podle vzoru asijských výrobců. Na adresu výrobce však směřovali výtky k vyčuhujícímu špalíku antény a přílišnému zakulacení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6125

Přání byla vyslyšena a Nokia dnes představila povedený kompromis v podobě modelu 6125. Telefon je zakulacený jen tak lehce a anténa je schována uvnitř těla. Hlavní aktivní displej s rozlišením 128 × 160 bodů dokáže zobrazit 262 tisíc barev, vnější zvládne pouze 65 tisíc barev a je pasivní. Ve výbavě dále najdeme fotoaparát s rozlišením 1,3 megapixelu s možností natáčení videa s rozlišením 176 × 144 bodů.

Pamatováno bylo i na milovníky hudby. Nechybí MP3 přehrávač ani rádio. O dostatek paměťového prostoru se postarají paměťové karty microSD. Samozřejmostí jsou takové „maličkosti“ jako Bluetooth, infraport, e-mailový klient, hlasové vytáčení, EDGE třídy 10 nebo podpora Javy.

Rozměry nového telefonu jsou 90 × 46 × 24 mm a hmotnost 98 g. Funguje v sítích GSM 850/900/1800/1900 MHz a výrobce slibuje výdrž až 300 minut při hovoru a 280 hodin v pohotovosti. Na trh nová Nokia 6125 přijde ve druhém čtvrtletí tohoto roku a cena se vejde do osmi tisíc korun.

Diskuze (15) Další článek: Aktuální ceník: ceny komunikátorů Nokia padají

Témata článku: Nokia, Véčko, Nokia 6125, Nová Nokia


Určitě si přečtěte

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21