Nová Nokia 6290: pořádné véčko se Symbianem!

Nokia právě představila čtyři nové telefony. Nejzajímavější z nich je bezesporu véčko s označením 6290. Váha 115 g a rozměry 94 × 50 × 21 mm by nasvědčovaly, že se jedná o obyčejný telefon, přitom se jedná o smartphone s operačním systémem Symbian 3rd Edition.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 6290 bude nabízena v různých barevných verzích

Telefon se chlubí podporou sítí třetí generace, 2Mpx fotoaparátem, QVGA displejem s podporou 16 miliónů barev, podporou Bluetooth a slotem pro paměťové karty. Vnější displej je kvalitní aktivní zobrazovač s rozlišením 128 ÷ 160 bodů a s podporou 262 tisíc barev. Nechybí samozřejmě podpora EDGE, možnost přehrávat videa a FM rádio. Hudba a vyzvánění bude znít z dvojice stereofonních reproduktorů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Velký displej, velká klávesnice

Trochu mi uniká smysl tohoto telefonu vedle nedávno představeného modelu N75, který má v podstatě totožnou výbavu. Nokia N75 bude zřejmě exkluzivnějším zbožím s atraktivnějším designem zařazená do multimediální řady smartphonů N Series. Kdežto novinka 6290 bude prezentována jako praktický smartphone pro každého. Předběžná cena je stanovena na 11 000 Kč včetně daně.

Diskuze (13) Další článek: TomTom dnes vydal nové mapy Evropy

Témata článku: Nokia, Véčko, Nokia 6290, Nokia N75, Nová Nokia

Určitě si přečtěte