Nová Nokia 7710: komunikátor s dotykovým displejem

Nokia ve své dnešní prezentaci poukazuje na skutečnost, že ve své nabídce zatím postrádá chytrý mobil s dotykovým displejem. Chtěla to napravit svým modelem 7700, který byl již od loňska ve vývoji, ale ten byl letos na jaře zastaven. Inženýři od Nokie se rozhodli začít zcela znovu a výsledkem jejich práce je dnes představený model 7710.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Máme se na co těšit...

Jedná se o komunikátor s obrovským dotykovým displejem, navržený pro držení naležato. Displej, schopný zobrazit 65 tisíc barev má rozlišení 640 × 320 obrazových bodů. V pohotovostním režimu bude z této plochy aktivní jen část o velikosti 640 × 65 pixelů. Ovládání se provádí přiloženým perem nebo prstem, několik funkčních tlačítek najdeme i po obvodu přístroje.

Telefon, nebo spíše komunikátor, je triální a je dále vybaven megapixelovým fotoaparátem, 90 MB vnitřní pamětí, slotem pro MMC kartu až do velikosti 512 MB, technologií Bluetooth a také například rychlými datovými přenosy EDGE. Vše se muselo někam vejít, proto nepřekvapí trochu větší rozměry 128×70×19 mm a hlavně poměrně velká hmotnost 189 gramů.

Základem výbavy je samozřejmě operační systém Symbian. Mezi aplikacemi najdeme plnohodnotný HTML prohlížeč, stereofonní MP3 přehrávač, editor dokumentů MS Office, e-mailový klient s podporou SMTP, POP3 a IMAP a mnoho dalších.

Témata článku: Nokia, Displeje, Dotykový displej, Komunikátor, Nová Nokia, Velká hmotnost, Displej

Určitě si přečtěte

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

Revoluce, kterou nikdo nežádal. ZTE Axon M je „první skládací mobil na světě“

** ZTE mluví o revoluci, ale první rozhodně není. ** Práce se dvěma displeji vypadá skvěle, ale není kompromisů až příliš? ** Nejvíce vadí předěl mezi displeji, značné rozměry a malá baterie.

18.  10.  2017 | Kůžel Filip | 25

Xiaomi Mi Mix 2 v redakci: Ve všech směrech lepší, jen už ne tak výjimečný

Xiaomi Mi Mix 2 v redakci: Ve všech směrech lepší, jen už ne tak výjimečný

** První Mi Mix byl úchvatný, Mi Mix 2 je lepší, ale už nešokuje ** Technologické pokusy jsou zapomenuté, vše funguje na jedničku ** V Česku bude s požehnáním Xiaomi, cenu však zatím neznáme

20.  9.  2017 | Kůžel Filip | 49