Nová Nokia 7710: komunikátor s dotykovým displejem

Nokia ve své dnešní prezentaci poukazuje na skutečnost, že ve své nabídce zatím postrádá chytrý mobil s dotykovým displejem. Chtěla to napravit svým modelem 7700, který byl již od loňska ve vývoji, ale ten byl letos na jaře zastaven. Inženýři od Nokie se rozhodli začít zcela znovu a výsledkem jejich práce je dnes představený model 7710.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Máme se na co těšit...

Jedná se o komunikátor s obrovským dotykovým displejem, navržený pro držení naležato. Displej, schopný zobrazit 65 tisíc barev má rozlišení 640 × 320 obrazových bodů. V pohotovostním režimu bude z této plochy aktivní jen část o velikosti 640 × 65 pixelů. Ovládání se provádí přiloženým perem nebo prstem, několik funkčních tlačítek najdeme i po obvodu přístroje.

Telefon, nebo spíše komunikátor, je triální a je dále vybaven megapixelovým fotoaparátem, 90 MB vnitřní pamětí, slotem pro MMC kartu až do velikosti 512 MB, technologií Bluetooth a také například rychlými datovými přenosy EDGE. Vše se muselo někam vejít, proto nepřekvapí trochu větší rozměry 128×70×19 mm a hlavně poměrně velká hmotnost 189 gramů.

Základem výbavy je samozřejmě operační systém Symbian. Mezi aplikacemi najdeme plnohodnotný HTML prohlížeč, stereofonní MP3 přehrávač, editor dokumentů MS Office, e-mailový klient s podporou SMTP, POP3 a IMAP a mnoho dalších.

Diskuze (13) Další článek: Nová Nokia 3230: levný megapixelový smartphone

Témata článku: Nokia, Displeje, Displej, Dotyk, Dotykový displej, Dot, Nová Nokia, Komunikátor, Velká hmotnost

Určitě si přečtěte