Nová Nokia N-Gage: ještě rok si počkáme

Nokia včera večer vychrlila několik tiskových zpráv, které měly společný základ: hraní her na mobilech. Čekali jsme, jestli se konečně nedostane i na nový model mobilně-herní konzole N-Gage, všechny zprávy ale byly určeny vývojářům. V jedné se navíc objevila věta, ze které je jasné, že letos se další N-Gage už nedočkáme:

„Nokia předpokládá, že svoji novou mobilně-herní platformu uvede v první polovině roku 2007. Současně s ní budou představeny i hry a herní zařízení.“

Poslední model N-Gage QD byl přitom představen už před dvěma roky, v dubnu 2004. Loni Nokia oznámila, že hraní má smysl i na běžných mobilech a že se tímto směrem zaměří při dalším vývoji. Jenže kde nic, tu nic. Vyjádření z tiskové zprávy dává tušit, že na další generaci mobilních her si ještě budeme muset počkat.

Na druhou stranu ale Nokia nedělá nic jiného než ostatní výrobci. Pokud odhlédneme od východních trhů, které jsou stále o pár let vpředu, nenajdeme žádného světového výrobce, který by na hraní s mobily kladl větší důraz.

Diskuze (17) Další článek: Vážná bezpečnostní chyba t-zones.sk (a náznak v české verzi)

Témata článku: Nokia, Nokia N-Gage, Nokia N-Gage QD, Nová Nokia, Rok

Určitě si přečtěte