Nová Nokia N71: praktické multimediální véčko se Symbianem

Nokia před chvílí představila druhé véčko z multimediální N série. Po modelu N90 přichází odlehčený a praktičtější model N71. Má klasickou véčkovou konstrukci bez třetího otočného dílu; fotoaparát samozřejmě nechybí, ale je umístěn na přední straně krytu. Jeho rozlišení je dvoumegapixelové.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hlavní displej má rozlišení 240 × 320 bodů a dokáže zobrazit 262 tisíc barev, nechybí ani vnější barevný displej, jehož parametry zatím nejsou známy. Telefon spadá mezi hudební mobily s označením XpressMusic, takže se můžeme těšit na propracovaný MP3 přehrávač a možnost připojení běžných sluchátek s konektorem jack (bohužel stále zřejmě s nezbytnou redukcí). Dostatek paměťového prostoru zajistí paměťové karty typu miniSD až do kapacity 2GB. Nebude chybět ani vestavěné rádio.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Softwarovým základem je samozřejmě Symbian S60. Telefon je určen pro sítě GSM, ale podporuje také UMTS. Proto je vybaven ještě malou kamerou nad hlavním displejem, která slouží pro videohovory. Na trh by se měla N71 dostat v první čtvrtině roku 2006 za cenu kolem čtrnácti tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Diskuze (11) Další článek: Nová Nokia N92: smartphone s ohromným displejem a televizí

Témata článku: Nokia, Véčko, Nokia N71, Nová Nokia

Určitě si přečtěte