Nová Nokia N92: smartphone s ohromným displejem a televizí

Nokia dnes na tiskové konferenci Nokia Mobility Conference 2005 v Barceloně představila hned tři další modely pro multimediální řadu „N“. Jedním z nich je i novinka s označením N92. Je to véčko s dvojí možností otevření. Buďto klasickým odklopením směrem vzhůru nebo vyklopením do strany. Displej totiž bude sloužit zejména jako televizní obrazovka, přístroj je určen zejména pro trhy s technologií digitálního vysílání DVB-H.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Na přední straně je jen malý barevný displej pro signalizaci základních činností – přijetí nové zprávy nebo pro zmeškané hovory. Velkou plochu zaujímají dva stereo-reproduktory. Hlavní displej má antireflexní povrchovou úpravu a zobrazí 240 × 320 bodů (QVGA) při šestnácti milionech barev. Napříč naměříme 2,8 palce. Kvůli dvěma možnostem orientace hlavního displeje jsou alfanumerická tlačítka klávesnice rozdělena na dvě části s popisky pro vodorovné i vertikální držení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Součástí výbavy je dvoumegapixelový fotoaparát a slot pro paměťové karty s možností vkládat až 2GB média. Při přenášení souborů z a do počítače bude nápomocné klasické USB Mass Storage. Bohužel, pro poslech hudebních souborů je připraven jen klasický datový konektor, pro 3,5mm jack bude potřeba použít redukci. Nokia N92 poběží na platformě Symbian S60 třetí edice a zahájení prodeje je naplánováno na polovinu roku 2006. Cenu odhadujeme na 21 tisíc korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (20) Další článek: Dálkové ovládání pro Sony Ericsson W800i

Témata článku: Nokia, Displeje, Nokia N92, Displej, Nová Nokia, Televizní obrazovka

Určitě si přečtěte