Nová služba Oskara najde ztracené SMS

Nová služba Oskara najde ztracené SMS

Tisková zpráva

Oskar představuje novou službu Ztracené SMSky. Služba umožňuje doručit SMSky, které nenašly svého adresáta.

V Praze 1. dubna 2005 – Ode dnešního dne spouští Oskar novou službu Ztracených SMS, která je určena všem jeho zákazníkům. Díky této službě mohou zákazníci zavolat na zvláštní telefonní číslo Oskarovy samoobsluhy, na kterém budou zákazníkům k dispozici zvláštně vyškolení operátoři, kteří pomohou zákazníkům ztracenou SMS najít a případně také doručit.

Pro fungování této služby zprovoznil Oskar ve svém dohledovém centru v Říčanech nový server (viz obrázek) spolu s unikátním prohledávacím softwarem Lost Arrow. Systém bude schopen pojmout neustále rostoucí množství ztracených SMS, které jsou ztraceny díky chybě zákazníků. Operátor této infolinky bude prohledávat databázi nedoručených SMS podle klíčových slov, které mu zadá zákazník. Služba bude zpoplatněna podle délky nalezené SMS, přičemž jedno slovo stojí 5 korun (na délce slova nezáleží).

Podle interního průzkumu operátora k hlavním důvodům chybného odeslání SMS patří zaslání zprávy na neexistující číslo, odesílání zprávy v choulostivých situacích a celková nesoustředěnost. „Novou službu velmi vítáme a od počátku jsme ji podporovali, protože nám výrazně ulehčí práci na infolince. Zákazníci  často ani pořadně neví, kde a kdy zprávu ztratili. Naše operátory na běžné infolince tento typ volání dosud časově velmi vytěžoval a nebyli jsme schopni je dostatečně uspokojit,“ říká Petra Reldnišová, manažerka chrudimského call centra.

Aby Oskarovi zákazníci nemuseli využívat tuto službu, doporučujeme jim, aby po odeslání SMS zprávy odeslali další zprávu s žádostí o potvrzení adresáta o doručení předchozí zprávy. Pokud od  příjemce obdrží potvrzující zprávu, má jistotu, že zpráva byla v pořádku doručena vašemu adresátovi. „Jde o velmi originální radu operátora, které má přímý vliv na generování příjmů ze služeb s přidanou hodnotou,“ doplňuje analytik Josef Strom ze Sonda Trade.

„Ze své více než třicetileté praxe z provozu Ztrát a nálezu vím, že lidé mají k vybraným osobním věcem velmi vřelý a citový vztah. Proto naprosto rozumím tomu, že pocit například ztracené zamilované SMS, může mít neblahý vliv na psychiku jejího odesílatele. Dotyčný pak zevluje a hledá a hledá...Je to výborná služba,“ dodává Antonín Kramář ze Ztrát a nálezů na hlavním nádraží v Praze.

Doplňující informace:

Níže uvádíme příklady ztracených SMS. Pokud poznáte adresáta, případně odesílatele, prosíme Vás o dodání telefonního čísla. Uvedenou zprávu doručíme okamžitě a zdarma jejímu příjemci.

 • Caudy tati! Zatkla me policie, prijed pro me prosim brzy do Bartolomejske, jinak me daji do cely se slapkama! Diky, Jarca!!!
 • Hele, Nado, zrovna jsem videla tveho muze, jak se vraci domu. Asi bys mela toho sveho zajicka poslat domu. Bara


Poznámka redakce: Pokud si myslíte, že jsme si tuto zprávu vymysleli, snad vás přesvědčí originál tiskové zprávy (DOC).

Témata článku: SMS, Služba

25 komentářů

Nejnovější komentáře

 • K 15. 4. 2005 14:22:36
  Na Computerworldu to zjevně jako aprílový vtip nepochopili. Včera to...
 • Petr T., Petr T. 3. 4. 2005 23:25:15
  Tušil jsem, že někdo neodolá ...
 • Martin Zikmund 3. 4. 2005 22:09:46
  V tom docu ke stažení je pořád...
Určitě si přečtěte

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

ReLive vytvoří úžasnou animaci vaší vyjížďky. Pro video nemusíte hnout ani prstem

** Průlet satelitní mapou, cedule, fotky, základní statistiky ** Službu ReLive stačí spárovat se Stravou či Garminem ** Pak dostanete mail, že je video z vaší jízdy hotové

25.  5.  2017 | Kůžel Filip | 13


komerční sdělení

Komerční sdělení