Nová služba Oskara najde ztracené SMS

Tisková zpráva

Oskar představuje novou službu Ztracené SMSky. Služba umožňuje doručit SMSky, které nenašly svého adresáta.

V Praze 1. dubna 2005 – Ode dnešního dne spouští Oskar novou službu Ztracených SMS, která je určena všem jeho zákazníkům. Díky této službě mohou zákazníci zavolat na zvláštní telefonní číslo Oskarovy samoobsluhy, na kterém budou zákazníkům k dispozici zvláštně vyškolení operátoři, kteří pomohou zákazníkům ztracenou SMS najít a případně také doručit.

Pro fungování této služby zprovoznil Oskar ve svém dohledovém centru v Říčanech nový server (viz obrázek) spolu s unikátním prohledávacím softwarem Lost Arrow. Systém bude schopen pojmout neustále rostoucí množství ztracených SMS, které jsou ztraceny díky chybě zákazníků. Operátor této infolinky bude prohledávat databázi nedoručených SMS podle klíčových slov, které mu zadá zákazník. Služba bude zpoplatněna podle délky nalezené SMS, přičemž jedno slovo stojí 5 korun (na délce slova nezáleží).

Podle interního průzkumu operátora k hlavním důvodům chybného odeslání SMS patří zaslání zprávy na neexistující číslo, odesílání zprávy v choulostivých situacích a celková nesoustředěnost. „Novou službu velmi vítáme a od počátku jsme ji podporovali, protože nám výrazně ulehčí práci na infolince. Zákazníci  často ani pořadně neví, kde a kdy zprávu ztratili. Naše operátory na běžné infolince tento typ volání dosud časově velmi vytěžoval a nebyli jsme schopni je dostatečně uspokojit,“ říká Petra Reldnišová, manažerka chrudimského call centra.

Aby Oskarovi zákazníci nemuseli využívat tuto službu, doporučujeme jim, aby po odeslání SMS zprávy odeslali další zprávu s žádostí o potvrzení adresáta o doručení předchozí zprávy. Pokud od  příjemce obdrží potvrzující zprávu, má jistotu, že zpráva byla v pořádku doručena vašemu adresátovi. „Jde o velmi originální radu operátora, které má přímý vliv na generování příjmů ze služeb s přidanou hodnotou,“ doplňuje analytik Josef Strom ze Sonda Trade.

„Ze své více než třicetileté praxe z provozu Ztrát a nálezu vím, že lidé mají k vybraným osobním věcem velmi vřelý a citový vztah. Proto naprosto rozumím tomu, že pocit například ztracené zamilované SMS, může mít neblahý vliv na psychiku jejího odesílatele. Dotyčný pak zevluje a hledá a hledá...Je to výborná služba,“ dodává Antonín Kramář ze Ztrát a nálezů na hlavním nádraží v Praze.

Doplňující informace:

Níže uvádíme příklady ztracených SMS. Pokud poznáte adresáta, případně odesílatele, prosíme Vás o dodání telefonního čísla. Uvedenou zprávu doručíme okamžitě a zdarma jejímu příjemci.

  • Caudy tati! Zatkla me policie, prijed pro me prosim brzy do Bartolomejske, jinak me daji do cely se slapkama! Diky, Jarca!!!
  • Hele, Nado, zrovna jsem videla tveho muze, jak se vraci domu. Asi bys mela toho sveho zajicka poslat domu. Bara


Poznámka redakce: Pokud si myslíte, že jsme si tuto zprávu vymysleli, snad vás přesvědčí originál tiskové zprávy (DOC).

Témata článku: SMS, Služba, Oskar, Nová služba, Hlavní nádraží

Určitě si přečtěte

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

** Výběr nejlepších a nejvýhodnějších komponent ** Podrobný fotonávod pro sestavení počítače ** Hledání chyb, ladění a přetaktování

Včera | časopis Computer

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 94

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Wi-Fi ve vlaku: Odpovídají už služby 21. století, nebo jsme stále v devadesátkách?

Wi-Fi ve vlaku: Odpovídají už služby 21. století, nebo jsme stále v devadesátkách?

** Chcete ve vlaku Wi-Fi? ** Na dálkových spojích by to měla být samozřejmost * Ale mnohdy stále není

30.  9.  2017 | Čížek Jakub, Kluska Vladislav | 15

Jak dobít kredit někomu jinému

Jak dobít kredit někomu jinému

23.  9.  2017 | Kůžel Filip | 4