Nové firmwary pro chytré Nokie

Nokia během listopadu uvolnila nové firmwary pro některé své smartphony. Nejdůležitější novinkou je dnešní update firmwaru pro Nokii N95. Nejnovější firmware přibližuje starší model novince N95 8GB. V nabídce telefonu nyní najdete nejnovější verzi navigační aplikace Nokia Mapy s třídenním navigováním zdarma, odkaz na N-Gage a prozatím nefunkční obchod s hudbou Nokia Music Store. Optimalizována byla spotřeba a výrobce udává, že v režimu přehrávání hudby telefon vydrží na jedno nabití hrát o 30% déle. Samozřejmostí jsou další úpravy a optimalizace, které přinesou rychlejší spouštění aplikací a delší výdrž.

Zatím nemůžeme ověřit novinky v nejnovějším firmwaru, protože nejnovější verze 20.0.015 zatím nebyla lokalizována pro české telefony. Jsme zvědaví, zda se například změnila podoba multimediální nabídky a zda se bude nadále spouštět automaticky po otevření telefonu.

Klepněte pro větší obrázek

Nový firmware byl uvolněn také pro novou Nokii N95 8GB. Zahrnuje vylepšení pro zajištění vyšší stability aplikace Nokia Mapy a internetového prohlížeče. Nová verze má označení 11.0.026.

Klepněte pro větší obrázek

Nedávnou novinkou jsou také nové firmwary pro pracovní smartphony Nokia E65 a E61i. Obsahuje vylepšení v internetovém prohlížeči a nastavení Wi-Fi a VoIP. Vylepšena byla také správa Bluetooth, práce se zprávami a kalendářem a přibyla nějaká nová témata. Polední verze firmwaru má označení 2.0633.65.01.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Začátkem listopadu byl uvolněn nový firmware pro komunikátor Nokia E90. Hlavní vylepšení spočívá v rychlejší GPS lokalizaci a nové verze aplikace Nokia Mapy (ver. 1.2). Vylepšena byla také stabilita internetového prohlížeče. Nejnovější verze má označení 07.40.1.2.

Klepněte pro větší obrázek

Ještě před svým uvedením na našem trhu se také dočkala Nokia N81. Na náš trh by však měla být distribuována již s tímto nejnovějším firmwarem. Ten má označení 10.0.058, případně 10.0.035. Oproti prvotnímu firmwaru přináší vylepšení ve správě Wi-Fi, rychlejší zápis do paměti a vyšší stabilitu aplikace fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (44) Další článek: Lyžařské mapy pro TourNavigator

Témata článku: Nokia, Nokia E61i, Nokia E65, Nokia E90, Nokia N81, Nokia N81 8GB, Nokia N95, Nokia N95 8GB, Nokia N-Gage


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21