Nové procesory Philips pro chytré Sony Ericssony

Philips představil novou verzi svého procesoru pro mobilní telefony s označením Nexperia. Přesný název nového čipu je Nexperia Mobile Multimedia Processor PNX4008, byl vyvíjen speciálně pro použití v chytrých telefonech, kterým by měl zabezpečit především vyšší grafický výkon. Větší nároky si klade především požadavek na nahrávání a přehrávání kvalitních videosouborů, zprostředkování videohovorů v sítích třetí generace, kvalitnější zpracování zvuku a také pokročilý PowerVR 3D engine, který umožní spouštění kvalitnějších 3D her. Výhodou nového procesoru je také snížená spotřeba energie.

Čipy Nexperia jsou vyvíjeny pro přístroje pracující s operačním systémem Symbian. Současnou generaci těchto procesorů využívají mimo jiné Sony Ericssony Pxx. Nové procesory Nexperia by se měly objevit i v nových produktech této značky pracujících s operačním systémem Symbian.

Témata článku: Philips, Sony, Ericsson, Son, Procesor, Snížená spotřeba

Určitě si přečtěte

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

Philips Sonicare: Co si zubní kartáčky půjčily od mobilů [vyzkoušeno]

** Pojmy spojené s mobily se objevují i v zubních kartáčcích Philips ** Powerbanka, bezdrátové nabíjení, Bluetooth, spojení se smartphonem, mobilní aplikace, senzory pohybu, intenzita tlaku ** Zkusili jsme dětský i dospělácký Sonicare a oba nás uchvátily nejen jako gadgety, ale i jako (pozor, překvapení) skvělé zubní kartáčky

15.  12.  2016 | Kůžel Filip | 3