Nové smartphony RIM a BlackBerry 10 přijdou na konci ledna 2013

Nové smartphony RIM a BlackBerry 10 přijdou na konci ledna 2013

Kanadská společnost RIM, tradiční výrobce komunikátorů BlackBerry, oznámila v tiskové zprávě přesné datum konání konference, na které představí novou platformu BlackBerry 10 a také první zařízení, jež s ní budou pracovat. Keynote proběhne 30. ledna 2013. Zatímco o datu máme jasno, místo přesněji specifikováno nebylo. Víme ale, že konference bude ve stejný den probíhat v několika světových městech současně.

Klepněte pro větší obrázek 
Budou takto vypadat smartphony s BlackBerry 10? To se dozvíme 30. ledna 2013 (foto CrackBerry.com)

Pro RIM je co nejrychlejší uvedení nové platformy existenční záležitostí, ocitla se totiž v podobné pozici jako Nokia. Prodeje chytrých zařízení kontinuálně klesají, inovace na zastaralém jádře stávající platformy BlackBerry OS nejsou efektivní a společnost prakticky nemá co nabídnout. Proto se RIM rozhodlo provést radikální řez jako Finové, po novém roce představí zbrusu novou platformu BlackBerry 10. Spolu s ní budou představena nejméně dvě nová zařízení, jedno pravděpodobně celodotykové, druhý komunikátor má být v tradičním ostružinovém provedení s QWERTY klávesnicí.

BlackBerry 10 bude splňovat všechny standardy moderní mobilní platformy a pokud bude mít RIM štěstí, časem se mu může podařit konkurovat i velké trojici Android, iOS a WP8. BlackBerry 10 nabídne například inteligentní virtuální klávesnici, dále funkci Blackberry Balance k oddělení soukromého a pracovního obsahu, Blackberry Flow pro snadnější navigaci v menu a BlackBerry Hub pro lepší práci s oznámeními. Pomocí gesta bude možné zobrazit náhled přijaté zprávy bez nutnosti přepínat se mezi aktuální spuštěnou aplikací a poštovním klientem nebo zobrazit stav widgetů na domovské obrazovce bez odemknutí telefonu.

Diskuze (6) Další článek: Kmashi Power Bank: se smartphonem týden v divočině

Témata článku: Blackberry, LED, Black, A/B, Tradiční výrobce


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29