NOVINKA: Sony Ericsson představil hudební W900i s podporou 3G

Sony Ericsson dnes oficiálně představil další telefon v úspěšné sérii walkmanů, kterou započal oranžový W800i. Novinka bude mít otočnou konstrukci s rozměry 109 × 49 × 24 milimetrů, dvoumegapixelový fotoaparát s automatickým zaostřováním a přisvětlovací diodou. Nebude chybět ani druhá kamera na přední straně, protože Sony Ericsson W900i si bude kromě GSM pásem 900/1800/1900 MHz rozumět i s UMTS 2100 MHz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displej bude velmi kvalitní, nabídne totiž na úhlopříčce 5,6 centimetru rozlišení 240 × 320 obrazových bodů při 262 tisících barev. Samozřejmostí je plnohodnotný přehrávač hudby s podporou souborů ve formátech MP3, AAC a AAC+. Nebude chybět ani rádio.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Skvělá je kapacita interní paměti – celých 470 MB (opravdu necelého půl gigabajtu, není to překlep). A kdo by čekal, že tady bude veškeré volné místo pro multimédia končit, je na omylu. Model W900i nabízí naštěstí i slot pro paměťové karty, standardně Memory Stick PRO Duo.

Walkman Sony Ericsson W900i se bude jako vůbec první telefon značky nabízet s novým handsfree HPM-80 s dálkovým ovládáním, pomocí něhož bude možné obsluhovat přehrávač bez nutnosti sáhnutí po telefonu. Telefon se dostane do prodeje ještě před Vánoci tohoto roku, a to buď v černém nebo bílém barevném provedení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Současně s novým hudebním mobilem představil Sony Ericsson i speciální modul pro přehrávání hudebních souborů přes rádio, které máte třeba doma vedle televize. Je to malý vysílač, který se připojí do Fast-Portu a je schopen přenášet přes FM radiové frekvence výstup z přehrávače telefonu až do vzdálenosti deseti metrů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V příslušenství se to dnes u Sony Ericssonu hnulo, představena byla i soustava neodymových reproduktorů v jednom modulu, do kterého je možné hudební telefon zasunout a poslouchat hlasitou reprodukci. Celkový reálný výkon soustavy je 25 W, což by mělo bohatě stačit na ozvučení klasického pokoje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Diskuze (41) Další článek: Nokia chystá Wi-Fi pro malý komunikátor 9300

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, 3G, Sony Ericsson W900i, Novinka, Malý vysílač, Son

Určitě si přečtěte