Novinka z Indie: PDA Amida Simputer s Linuxem

Také v Indii, kterou mnozí z nás z neznalosti řadí spíše mezi rozvojové země třetího světa, existují společnosti zabývající se vývojem a výrobou kapesních počítačů. Jednou z předních místních firem je PicoPeta Simputers, jejíž nežhavější novinkou v nabídce je trojice kapesních počítačů s operačním systémem Linux a líbivou grafickou nádstavbou. Tyto kapesní počítače používají procesor Intel StrongArm SA-1110 taktovaný na frekvenci 206 MHz a nabízejí 32 až 64 megabajtů operační paměti.

Ceny začínají v přepočtu na šesti a půl tisících korun za nejnižší model s černobílým displejem a končí na necelých třinácti a půl tisících za nejvyšší kousek s aktivním barevným TFT displejem s pětašedesáti tisíci barevnými odstíny.

Klepněte pro větší obrázek

Více informací naleznete na www.superveci.cz

Témata článku: Linux, Indie, Novinka, SIM

Určitě si přečtěte

Bitcoin v mobilu. Kde nakoupit a jaké peněženky používat

Bitcoin v mobilu. Kde nakoupit a jaké peněženky používat

** Během roku vyletěl Bitcoin z 1 000 na 6 000 dolarů. ** Chcete se také ponořit do víru kryptoměn? ** Poradíme, jak na věc a které aplikace instalovat.

27.  10.  2017 | Miksa Martin | 41

Livesport: Jak se dělá byznys se sportovními výsledky [rozhovor]

Livesport: Jak se dělá byznys se sportovními výsledky [rozhovor]

** V argentinské 3. lize padne gól a vám do 5 sekund cinkne mobil. ** Co se stane mezi tím a jak se na tom dá vydělat? ** Služby české firmy Livesport používá 75 miliónů lidí po celém světě.

26.  10.  2017 | Kůžel Filip | 1