Nový český vynález: samolepící lupa zvětší malé písmo na displeji

Písmo na displejích mobilních telefonů bývá často velmi drobné a mnozí uživatelé tak mají problém informaci z displeje přečíst. Vytahovat brýle na čtení kvůli každé maličkosti není moc pohodlné, hodilo by se jednoduše větší písmo na displeji. Jen málo telefonů zvětšení písma umožňuje, přesto se našlo řešení pro všechny – zvětšovací čočka pro displeje mobilních telefonů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Velbloudí mobily

Tuto užitečnou pomůcku začne v těchto dnech nabízet český výrobce Zoom mobile a bude k dispozici 12 typů čoček pro 107 druhů mobilních telefonů. Zvětšovací čočka je vyrobena ze stejného materiálu, z jakého jsou vyráběny plastové čočky pro klasické brýle. Proto je čočka náchylná k poškrábání méně, než samotný displej mobilního telefonu. Na displej mobilního telefonu se zvětšovací čočka aplikuje jednoduše pomocí samolepící fólie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Čočka je poměrně rozměrná

Daní za větší písmo jsou nezanedbatelné rozměry čočky, ale zákony optiky zřejmě jinak obejít nešlo. Je už na zvážení každého uživatele, zda tento handicap a částku 299 Kč za větší písmo v mobilu obětuje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
O funkčnosti není pochyb • zájemci nechť se poohlížejí po zelených stojanech

Společnost Zoom mobile má se svými čočkami velké plány. V současné době svůj patentem chráněný vynález distribuuje do očních optik, lékáren a obchodů s mobilním příslušenstvím v Česku a na Slovensku, posléze se chystá dobít zahraniční trhy. Tam čeká jen slabá konkurence v podobě nasazovacích zvětšovacích rámečků.

Klepněte pro větší obrázek 
Konkurence v podobě nasouvacího adaptéru

Diskuze (22) Další článek: Nokia 6234 naživo: nástupce 6230i o měsíce dříve

Témata článku: Písmo, Displej, Český, Vynález

Určitě si přečtěte