Nový firmware pro české Nokie N95 zatím nedostupný

Minulý týden jsme vás informovali o dostupnosti nového firmwaru pro Nokie N95. Většina čtenářů vlastnících Nokie N95 si však v diskuzi pod bleskovkou stěžovalo, že nemohou pro svůj přístroj nový firmware stáhnout, protože aktualizační služba hlásí, že žádný nový firmware není dostupný. Také my jsme při pokusu o nahrání nového firmwaru neuspěli. Některým se však podařilo a nový firmware nainstalovali.

Sice jsme tušili, kde bude problém, ale zeptali jsme přímo u Nokie, kde nám naši domněnku potvrdili. Nový firmware pro Nokie N95 existuje, ale není zatím připraven pro všechny lokalizace. V různých zemích se setkáte s drobnými změnami v nastavení telefonu, se kterými se musí při aktualizaci počítat. U nás je to například přednastavení e-mailové schránky na Seznam.cz a další drobnosti. Aktualizační služba pozná, z jaké distribuce pochází váš telefon a v případě, že není potřebná lokalizace dostupná, aktualizaci není možné provést.

Lokalizace firmwaru se do služby Phone Software Update postupně doplňují, bohužel se však nikde nedozvíme, zda už je dostupná i verze pro české telefony. Nezbývá než zkoušet. Firmware bude pochopitelně upraven nejprve pro země, ve kterých se prodá nejvíce kusů daného telefonu, v Česku si tedy ještě chvíli počkáme.

Témata článku: Nokia, Firmware, Nový firmware

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50