Nový firmware pro Sony Ericsson T610 je ostře sledován

Dostala se mi do ruky ověřená informace, podle které vývojový firmware pro Sony Ericsson T610 obsahující funkci My Friends, konkrétně R1A FIGHTER DEV, je ostře sledován samotným Sony Ericssonem. Jak? Jednoduše a pro uživatele poměrně draze. Firmware má v sobě zakomponované instrukce, podle kterých posílá na určené telefonní číslo textovou zprávu o běhu firmware. Pokud se tedy něco pokazí, telefon zamrzne apod., vytvoří zprávu o chybách a odešle ji na telefonní číslo, jehož majitelem je zaměstnanec Ericsson Mobile Communications AB ve Švédsku. Telefon odesílá zprávu také pokaždé, když se zapne.

Moc se mi tomu nechtělo věřit, a tak jsem si zavolal na infolinku, jestli během posledního měsíce nebyla z mé SIMky odeslána nějaká SMS na to konkrétní telefonní číslo. Potvrdili mi dvanáct odeslaných SMS během 14 dnů, další jsme už raději nehledali. Pokud se tedy na konci zúčtovacího období nepodíváte do podrobného výpisu, nezjistíte to. A přišlo se na to jen díky tomu, že jeden šťastlivec se díval na to, jak firmware funguje a náhodou to objevil.

Vývojáři SE tak mají pravděpodobně o mnoho jednoduší testování, protože jim s ním pomáhají běžní uživatelé a oni tak vidí, jak se firmware chová za běžného provozu. Doufejme, že tato metoda bude nakonec k něčemu dobrá a zároveň doufejme, že slouží pouze k výše uvedenému účelu. Každopádně se jedná o pěkně drahou věcičku, pokud uvážíte, že každou SMS musíte zaplatit. Jedná se sice o verzi pro vývojáře, ale nahrávají ji také neautorizované servisy, takže si dejte pozor, pokud právě přemýšlíte o aktualizaci fw na svém Sony Ericssonu.

Diskuze (52) Další článek: Živé fotky nových Alcatelů

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Ericsson, Sony Ericsson T610, Son, Nový firmware, Firmware

Určitě si přečtěte