Nový japonský vynález: mobil pro práci, který nic neumí

Japonský operátor NTT DoCoMo včera představil telefon, kterým chce eliminovat únik informací z firem. Je prý vhodný pro businessmany a zaměstnance, kteří se mohou dostat k utajovaným firemním informacím. Pokud je takový zaměstnanec neposlušný, mohl by cenné informace odnést z firmy ven – stačí například vyfotografovat tajný produkt mobilním telefonem, nahrát proslov ředitele z porady nebo z počítače do telefonu stáhnout tajné soubory.

A tak operátor společně s firmou Fujitsu vytvořili telefon, který snad na světě nemá obdoby. Vychází z multimediálního modelu FOMA F903i, ale „pár“ standardních funkcí bylo odstraněno. Není zde fotoaparát, zmizel slot pro paměťové karty, chybí USB konektor a také infraport. A co víc, telefon nelze použít pro elektronické platby a adresář je omezen pouze na 101 jmen. Zřejmě proto, aby zaměstnanci v pracovní době neztráceli čas nakupováním a do telefonu se jim vešly jen kontakty na vedení firmy a spolupracovníky. Jinak si toto omezení nedokážu vysvětlit. Zapomeňte také na přehrávač hudby a javové aplikace.

Klepněte pro větší obrázek
Tento poslední zázrak japonské techniky si například pamatuje čísla celé stovky lidí!

A co víc, operátor u tohoto telefonu může na dálku zformátovat obsah telefonu. Pokud se tedy rozhodnete z firmy odnést alespoň těch 101 čísel a nějaké plány z kalendáře, případně vám někdo mobil omylem odcizí, operátor smaže veškeré záznamy z adresáře, kalendáře, e-mailu, poznámek nebo úkolovníku.

Tento firemní „low-end“, ale využívá tělo původního modelu F903i, a tak působí trochu komicky jak svojí velikostí, tak možností natáčet displej do strany. O sledování videa se přitom majiteli tohoto telefonu může přitom jenom zdát. Displej má QVGA rozlišení. Nový telefon nese označení FOMA F903iBSC.

Diskuze (10) Další článek: Nový Jablotron GDP-04 je v prodeji!

Témata článku: Vynález, Mobil


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113