Nový katalog mobilů: pomozte nám se srovnávací metodikou (anketa)

Víkendová práce přinesla první ovoce. Na MobilManii máme první verzi nového katalogu mobilů. Zatím v ní chybí hodnocení a víme o několika chybkách, které postupně opravujeme. Do katalogu přibyly nové parametry a další se ještě budou objevovat, jakmile je doplníme k více než jednomu telefonu.

Nyní stojíme před dalším úkolem: vypracovat novou srovnávací metodiku mobilních telefonů. Styl srovnávání zůstane stejný, půjde o dvojnásobný vážený průměr mezi kategoriemi parametrů a jednotlivými parametry (více zde).

Správné stanovení vah je ale složitý úkol. Nikdy se samozřejmě nezavděčíme každému, ale přesto lze myslím dojít k přijatelnému kompromisu. A čím víc lidí „do toho bude mluvit“, tím bude výsledek přesnější. Proto jsme si dovolili připravit malou anketu, ve které můžete sami říct, jak jsou jednotlivé skupiny parametrů důležité (a v následujících dnech zřejmě uděláme něco podobného i s konkrétními parametry).

U každé ze skupin parametrů najdete na stránce procentuální stupnici. Pomocí ní zvolte, jak je daná skupina pro hodnocení celého telefonu důležitá. Vůbec nehleďte na to, že součet vah nebude sto procent – ke každé skupině přistupujte zvlášť bez ohledu na ostatní.

Anketu najdete na této stránce

Diskuze (13) Další článek: Zaplatili byste za zlaté číslo pět milionů?

Témata článku: Anketa, Katalog, Vážený průměr, Jednotlivý parametr, Mobil, Kat

Určitě si přečtěte