Nový mobil od LG ukazuje cestu do Mekky

Mobilní telefony pro teenagery, ženy a manažery: Takové členění dnes zřejmě nikoho nepřekvapí. Mobily pro teenagery jsou hodně barevné a poměrně levné, mobilní telefony pro ženy jsou lehké a stylové, mobilní telefony pro manažery mají mnoho využitelných funkcí (nechci tím samozřejmě tvrdit, že si křehká žena nemůže koupit blikající Nokii 3100 nebo diskotékový Siemens M55 či naopak funkcemi nabitý Sony Ericsson P800).

Co byste ale řekli na mobilní telefony pro Muslimy? Že se vám to nezdá? Pak vězte, že jihokorejská telekomunikační společnost LG Electronics představila přístroj G5300 Qiblah, jenž lze bez skrupulí označit za nejlepšího pomocníka muslima. Proč? Mobilní telefon LG totiž jako první na světě obsahuje elektronický kompas, který dokáže kdekoli na území Saudské Arábie ukázat směr k Mekce.

Telefon pracuje s technologií GPRS, vyniká rozměrným displejem, do výbavy patří rovněž speciální software sledující polohu majitele přístroje. Ani poměrně velká vzdálenost od kýžené destinace není pro telefon problém. I v poušti najde mobil bez okolků směr, kterým se k Mekce vydat. Cena přístroje byla stanovena na 250 dolarů, což je asi 7500 Kč.

Spokojeny s novým výrobkem budou zřejmě obě strany. Věřící budou rádi, že bez komplikací dorazí do svého nejposvátnějšího místa (alespoň jednou za život ho musí navštívit), společnost LG si mne ruce nad tím, jaký obrovský tržní segment se jí podařilo oslovit. Vždyť islám patří mezi nejdynamičtěji se rozvíjející náboženství. V současné době čítá základna věřících přes 1,1 milardy lidí.

I kdyby si novinku koupil jen zlomek věřících, bude tento zlomek velkým prodejním úspěchem. LG si to zkrátka dokázala spočítat.

Diskuze (11) Další článek: Oficiálně: Nokia 3200 má foťák, rádio a papírové kryty!

Témata článku: LG, Siemens M55, Sony Ericsson P800, Velká vzdálenost, Nový mobil, Mobil

Určitě si přečtěte