Nový mobil umí sítě 3G i Wi-Fi

Japonská společnost NTT DoCoMo dnes v tiskové zprávě oznámila, že hodlá zítra představit nový mobilní telefon, který umí používat jak síť třetí generace s komerčním označením FOMA, tak i sítě Wi-Fi (802.11b). Véčkový model nese označení N900iL. Může být volitelně používán jen v jedné z obou bezdrátových sítí, nebo jej lze přepnout do duálního módu, v němž je možné pracovat v obou sítích současně.

Mobil má rozměry 102 x 48 x 27 mm a váží 120 gramů. Má hned dva displeje. Malý vnější displej je pasivní a má rozlišení 30 x 120 bodů a zobrazí 4 096 barev, vnitřní aktivní displej má rozlišení 320 x 240 pixelů a dokáže zobrazit až pětašedesát tisíc barev. Má vnější megapixelový fotoaparát, další vnitřní kameru pro videohovory a má také slot na miniSD paměťové karty. Na novinku se můžete podívat na následujícím obrázku.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud jde o výdrž, tak v síti 3G umožňuje 140 minut hovoru a až 270 hodin v pohotovosti. Ve Wi-Fi síti pak budete moci hovořit až 160 minut a v pohotovosti mobil vydrží 230 hodin. V duálním provozu by měl telefon vydržet 150 hodin a podle údajů výrobce je možno uskutečnit souvislý videohovor délky 90 minut.

Diskuze (1) Další článek: Oskar zabalil dům plný dětí

Témata článku: Wi-Fi, 3G, Mobil, Nový mobil

Určitě si přečtěte

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

Operátoři dělají z LTE pevný internet. Pomůže na venkově a mobilům neublíží

** Pro mobily jsou ceny internetu vysoké a datové limity malé. ** Domácnostem však operátoři dají mnohem výhodnější nabídku. ** Může LTE nahradit xDSL, Wi-Fi, nebo dokonce optiku?

29.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 50

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

Zranitelnost Wi-Fi KRACK: Kdo by se měl bát nejvíce?

** Wi-Fi má problém ** Šifrování WPA trpí kritickou chybou ** Výrobci už naštěstí chystají záplaty

21.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 12