Nový patent Sony Ericssonu: vysouvák se skrytým displejem

Výsuvná konstrukce telefonů je praktická, protože umožňuje použít velkých displejů a rozměrných klávesnic na jinak kompaktních přístrojích. Oproti véčkové konstrukci má však nevýhodu v podobě „odhaleného“ velkého displeje, který je tak náchylnější k poškození.

Klepněte pro větší obrázek
Nový vynález Sony Ericssonu

U Sony Ericssonu dali hlavy dohromady a vymysleli výsuvný telefon, jemuž se vzhůru vysouvá spodní díl. Displej na něm umístěný je tak v zavřeném stavu chráněný. Jen to otevírání zřejmě nebude dvakrát pohodlné. Aby uživatel nepřišel o důležité provozní informace, bude na malou část displeje pohlížet skrz „průhled“ na klávesnici, který je umístěn v místě, kde bychom hledali hlavní navigační klávesu. V zavřeném stavu je možné přijímat hovory a ovládat základní funkce. Při otevření se ukáže celý displej a v rámečku se zjeví tradiční ovládací prvek.

Nemyslím si, že by se tento patent někdy ujal. Stále důležitější roli při výběru mobilu hraje design a vytvořit atraktivní telefon s klávesnicí přes celou přední stranu bude velký oříšek.

Diskuze (23) | Truphone: první VoIP hovor z iPhonu

Témata článku: Sony, Smartphony, Displeje, Ericsson, Patent, Son, Displej

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

Dnes | Pospíšil Aleš | 11

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

** Vivo všem vypálilo rybník, má první smartphone se čtečkou v displeji ** Vivo začne prodávat v prvním čtvrtletí a brzy dostane řadu konkurentů ** Čtečka od Synaptics pracuje s OLED panely, IPS displeje mají smůlu

Včera | Chroust Martin, Kůžel Filip | 98