Nový Siemens SFG75: říkejte mi Benq

Siemens se ani s novým majitelem neodmlčel, chrlí jeden mobilní telefon za druhým. Důkazem je i dnešní oficiální prezentace novinek. V dnešní druhé bleskovce jsme vám představili model SG75 „Wolf“ a už známý SXG75, teď je na řadě véčko SFG75.

Písmeno „F“ v názvu je předzvěstí véčkové konstrukce. Rozměry novinky jsou 90 × 45 × 24 mm při hmotnosti 110 g. Funguje stejně dobře v nových sítích UMTS jako i v tradiční mobilní infrastruktuře GSM 900/1 800 MHz (datasheet sice tvrdí 1 800/1 900, to ale bude chyba). Telefon má dva displeje. Vnitřní zvládá rozlišení 176 × 220 obrazových bodů a 262 tisíc barevných odstínů. Výrobní technologie je aktivní TFT.

Když budete chtít pořádat videohovory, budete muset telefon zavřít – na čelní straně je totiž přídavná kamera s rozlišením CIF (352 × 288). Obraz budete sledovat na vnějším pasivním CSTN displeji s rozlišením 96 × 96 pixelů a s 65 tisíci barvami. Hlavní fotoaparát telefonu umí pořizovat fotky s rozlišením 1,3 Mpx a má přisvětlovací diodu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens SFG75

Hned ze začátku nám na tomto Siemensu „něco nehrálo“. Má jiná tlačítka, jinou nabídku a celkově vypadá hodně asijsky. Skutečně, nový majitel Benq se už začíná projevovat. Naprosto totožný model má již totiž v nabídce, jmenuje se BenQ S80.

Klepněte pro větší obrázek
BenQ S80

Vnitřní paměť má kapacitu 32 megabajtů a typické není ani její rozšíření kartami typu MiniSD. Ty Siemens nemá ve zvyku používat. S okolím se telefon propojí přes infraport, Bluetooth, anebo pomocí USB kabelu. Nepostrádá přehrávač multimediálních souborů.

Barevné provedení bude zatím jen jedno, a sice stříbrné s černými prvky. Siemens SFG75 se u nás začne prodávat v listopadu za předpokládanou cenu 9 500 Kč.

Známé parametry telefonu Siemens SFG75 najdete v katalogu mobilů; or in English mobile phones catalogue

Diskuze (16) Další článek: Nový Siemens SG75: 3G telefon z vlčí smečky (+ už známý SXG75)

Témata článku: Benq, Siemens, Siemens SFG75

Určitě si přečtěte