Nový Siemens SG75: 3G telefon z vlčí smečky (+ už známý SXG75)

Siemens dnes představil tři mobilní telefony. Dva z nich jsou naprosté novinky, které jsme doposud neměli možnost vidět. V dnešní ranní bleskovce jsme vás vyzvali, abyste hádali, co že za telefony Siemens přichystal tentokrát. Pravdu měli ti z vás, kteří tipovali, že to budou mobily pro 3G. Bohužel jsme sami zklamáni z toho, že ani jeden z dnes představených není smartphone, byť by na to „tělo a hlavu“ měly.

Prvním přírůstkem do rodiny 3G telefonů značky je model s označením SG75. Je to původní Wolf, jehož charakteristika a dokonce i reálné obrázky unikly před CeBITem. Další skica se objevila v červenci.

Klepněte pro větší obrázek
Skica SG75, toho času modelu Wolf

Jedná se o výsuvný mobil s podporou jak sítí GSM v pásmech 900/1800/1900 MHz, tak UMTS: WCDMA 2100. Jeho rozměry jsou 98 × 50 × 23 milimetrů a váží 123 gramů. Nabízí dvoupalcový TFD displej s rozlišením 176 × 220 obrazových bodů a s 262 tisíci barev. Velmi potěšující je zpráva o velké vnitřní paměti. Ta má kapacitu necelých 70 MB a lze ji dále rozšířit paměťovými kartami typu RS-MMC.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens SG75 oficiálně

Vestavěný fotoaparát zvládne rozlišení 1,3 megapixelu. Druhá kamera je na horní straně telefonu, je určena pro videohovory a její rozlišení je CIF, tedy 352 × 288 pixelů. Součástí výbavy Siemensu SG75 je přehrávač médií, který pracuje s formáty MP3, AAC, MIDI, WAV anebo Real Audio 8. S okolím dokáže novinka komunikovat prostřednictvím Bluetooth anebo USB kabelu. O datové přenosy se postará podpora GPRS třídy 10, EDGE chybí.

S vysouváním telefonu by měl pomoci systém „ProSlide“. Pokud bude stejný jako u dříve představeného modelu SL75, bude otevírání mobilu opravdu pohodlné.

Siemens SG75 se na náš trh dostane v listopadu tohoto roku za odhadovanou cenu 12 500 Kč. Zatím jediné dostupné barevné provedení bude stříbrné.

Starý známý SXG

Dalším představeným telefonem je Siemens SXG75. O něm jsme vás již informovali v našem přehledu 3G telefonů, přehledu chystaných telefonů pro náš trh anebo při shledání na vlastní oči na veletrhu CeBIT, ze kterého máme i živé fotografie.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens SXG75 v barevném provedení Metallic White

Vypíchneme tedy jen špičkový displej s rozlišením 240 × 320 obrazových bodů a úhlopříčkou 2,2 palce, dvoumegapixelový fotoaparát anebo vestavěnou GPS navigaci. Telefon jako stavěný pro operační systém, ale ani tady se nedočkáme. Cena tohoto modelu by se měla pohybovat na hranici 13 tisíc korun. Siemens SXG75 se začne prodávat už v říjnu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Siemens SXG75 v barevném provedení Metallic Black

Tip: Přečtěte si také o třetím dnes představeném Siemensu. Je to první telefon, ve kterém má prsty nový majitel, tchajwanský Benq.


Všechny dostupné parametry Siemensu SG75 najdete již nyní v katalogu mobilů, or in English mobile phones catalogue, stejně tak jako parametry Siemensu SXG75, which are also stored in our English catalogue
Diskuze (13) Další článek: Oskar má novou SMS bránu

Témata článku: Siemens, 3G, Siemens SG75, Siemens SXG75, Telefon, Známý


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15