Nový Symbian 9.5: další stupeň evoluce

Nejpoužívanější operační systém mezi mobilními telefony se dočkal další vývojové verze. Nese označení 9.5 a nepřináší samozřejmě žádné revoluční změny. Ledacos však bude vylepšeno.

Nová verze 9.5 bude zpětně kompatibilní se všemi nižšími vývojovými verzemi Symbianu 9. Hlavní novinky jsou tyto:

  • Vyšší výkon při nižších nárocích na hardware – nový systém bude lépe optimalizovaný a umožní bezproblémových chod i na hardwarově méně výkonných telefonech. Nové telefony proto budou moci vycházet ze stávajícího hardwarového základu a přesto budou rychlejší, zvládat lépe multitasking apod.
  • Vylepšené funkce fotoaparátu – prostředí fotoaparátu má 35 nových vylepšení. Například vícebodový autofocus nebo podporu čidla náklonu telefonu, které přizpůsobí správnou orientaci fotografie.
  • Přímá podpora příjmu digitální televize DVB-H.
  • Rychlejší přenos dat mezi počítačem a telefonem.
  • Automatické přizpůsobení datových přenosů – automatické přepínání mezi Wi-Fi a mobilní sítí bez nutnosti zásahu uživatele (tohle Sony Ericsson P990i se Symbianem 9.1 UIQ 3.0 dávno umí – zjevně ale díky platformě UIQ a nově bude tato funkcionalita zabudována rovnou v jádru systému). Navíc nedojde ani k přerušení datových přenosů v průběhu přechodu mezi Wi-Fi a mobilní sítí.
  • Podpora nových jazyků – Symbianové telefony se dostávají na stále nové trhy. Výrobce chce zabezpečit, aby každý uživatel mohl svůj telefon ovládat v rodném jazyce.
  • Rychlejší distribuce nového systému – to už samozřejmě nesouvisí s funkcionalitou nové verze systému. Firma se ale zavázala k tomu, že se nový systém objeví v telefonech daleko dříve než jak tomu bývalo u minulých vývojových verzí.
Diskuze (34) Další článek: Sagem bude vyvíjet levné mobily pro Sony Ericsson

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Sony Ericsson P990i, Stupeň, Evoluce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 11

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11