Nový vir pro Symbian S60 nenápadně rozesílá prémiové SMS

Přestože se po příchodu chytrých mobilních telefonů s otevřenými operačními systémy očekávalo masivní rozšíření virů a jiného škodlivého softwaru, naštěstí se tak moc neděje. Telefony jsou dostatečně chráněny a vir si do nich uživatelé mohou nahrát pouze vlastním přičiněním.

Nyní se ale objevil velmi nebezpečný vir pro telefony s operačním systémem Symbian S60, který může napáchat velké finanční škody. Vir s názvem Trojan-SMS.SymbOS.Viver totiž nenápadně z mobilu odesílá drahé prémiové SMS na různá čísla. Účel je jediný – co jevíce zruinovat majitele telefonu.

Vir zachytil antivirový program Kaspersky, zatím se vyskytuje pouze v Rusku a využívá tamní prémiová čísla. Existuje však reálné nebezpečí, že bude upraven i pro jiné země. Do mobilu se dostane při instalaci nelegálního upraveného softwaru a her. Kdo je poctivý, ten se tedy bát nemusí.

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, SMS, Symbian

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

Včera | Láska Jan, Miksa Martin | 56


komerční sdělení

Komerční sdělení