Nový vir pro Symbian S60 nenápadně rozesílá prémiové SMS

Přestože se po příchodu chytrých mobilních telefonů s otevřenými operačními systémy očekávalo masivní rozšíření virů a jiného škodlivého softwaru, naštěstí se tak moc neděje. Telefony jsou dostatečně chráněny a vir si do nich uživatelé mohou nahrát pouze vlastním přičiněním.

Nyní se ale objevil velmi nebezpečný vir pro telefony s operačním systémem Symbian S60, který může napáchat velké finanční škody. Vir s názvem Trojan-SMS.SymbOS.Viver totiž nenápadně z mobilu odesílá drahé prémiové SMS na různá čísla. Účel je jediný – co jevíce zruinovat majitele telefonu.

Vir zachytil antivirový program Kaspersky, zatím se vyskytuje pouze v Rusku a využívá tamní prémiová čísla. Existuje však reálné nebezpečí, že bude upraven i pro jiné země. Do mobilu se dostane při instalaci nelegálního upraveného softwaru a her. Kdo je poctivý, ten se tedy bát nemusí.

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, SMS, Symbian, Masivní rozšíření, Vir

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

Včera | Pospíšil Aleš | 57

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

** Špičkový smartphone s bezrámečkovým AMOLED displejem ** Výkonu je na rozdávání a prostor dostává umělá inteligence ** Nedostatky má také, ale nejsou tak závažné

10.  12.  2017 | Láska Jan | 33