Nový Walkman W660i od Sony Ericssonu!

Sony Ericsson dnes představil nový model W660i. Jedná se o hudební telefon z řady Walkman, který bude alternativou především k modelu W610i. Největším překvapením jsou u nového modelu použité barvy. Výrobce se oprostil od typické oranžové a nový Walkman W660i bude nabízet v červeném nebo černém provedení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obě barevné varianty na oficiálních fotografiích

Výrobce s tímto novým modelem nepřináší nic zásadně nového, jedná se pouze o další alternativu na výběr. Hlavními argumenty pro tento typ budou barvy krytů a podpora sítí třetí generace. Design svým stylem zapadá mezi ostatní Sony Ericssony. Jen tlačítka klávesnice jsou nezvykle velká, Sony Ericsson přitom u posledních modelů s oblibou používá tenké proužky. Pohodlná klávesnice by tedy mohla být dalším argumentem pro koupi tohoto modelu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ve výbavě však není žádné překvapení. Displej s rozlišením 176 × 220 bodů už velmi dobře známe, 2MPx fotoaparát také, nepřekvapí ani rádio s RDS nebo slot pro paměťové karty Memory Stick Micro. Bluetooth je podporováno včetně A2DP profilu, takže k telefonu připojíte bezdrátová stereo sluchátka. V nabídce najdeme nejnovější verzi přehrávače hudby, internetový prohlížeč NetFront, RSS čtečku, e-mailový klient, funkci pro rozpoznávání hudby TrackID a další již dobře známé funkce.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

U nás ale bude jistě oblíbenější model W610i, který byl představen přibližně před měsícem. Ten vypadá velmi podobně, ale místo podpory UMTS nabízí v Česku využitelnější EDGE. Jeho 2MPx fotoaparát je navíc vybaven autofocusem. Výbava obou telefonů je jinak shodná a liší se především designem.

Na trh telefon přijde ve druhém čtvrtletí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Sony Ericsson W660i ve zkratce:

  • rozměry a hmotnost: 102 × 46 × 14,5 mm, 95 g
  • sítě a datové přenosy: GSM (900, 1800, 1900 MHz) / GPRS, UMTS
  • displej: aktivní TFT, rozlišení 176 × 220 bodů, 262 tisíc barev
  • fotoaparát: rozlišení 2 MPx (bez autofocusu), digitální zoom, natáčení videa
  • konektivita: bluetooth (podpora stereo profilu A2DP), Fast port (podpora USB Mass storage)
  • paměť: vnitřní paměť 16 MB, slot pro paměťové karty Memory Stick Micro (M2), karta 512MB v balení
  • hudební funkce: přehrávač MP3, AAC, AAC+ souborů, ekvalizér včetně MegaBass, rozeznávání hudby TrackID, FM rádio s RS
  • další funkce: přehrávač videa, RSS čtečka, internetový prohlížeč NetFront, synchronizace, organizér, blogování, podpora 3D javových her, videohovory, streamování videa
Diskuze (12) Další článek: Tajné Sony Ericssony: Sofia není vše!

Témata článku: Sony, Smartphony, Ericsson, Walkman, Sony Ericsson W660i, Son

Určitě si přečtěte