Nseries PC Suite Beta2: jen na vlastní nebezpečí (vyzkoušeno)

Už v červnu Nokia oznámila, že vedle standardní série aplikací PC Suite bude nadále vyvíjet i Nseries PC Suite s možnostmi rozšířenými směrem k multimédiím. Od té doby se však mnoho nestalo a zůstalo pouze u dvou modelů: N76 a N77. Nedávno se však na internetu objevila betaverze univerzálního Nseries PC Suite. Samozřejmě jsem ji hned chtěl vyzkoušet.

Při stahování (stahujte zde) mne překvapila obří velikost instalačního archivu: 346 MB je oproti 20 MB standardního PC Suite opravdu hodně. Další nepříjemností byla doba instalace: 20 minut! V průběhu instalace si můžete zvolit, o které součásti máte zájem, o které nikoliv, vše je zabaleno do pohledného grafického hávu. Po nuceném restartu na ploše přibyla celá pětice ikon, do některých programů se tedy bude přistupovat samostatně. S poklepáním na modrou ikonku „Nokia Nseries PC Suite“ však přišlo další zklamání: program vyhodil chybu a ukončil se. Na připojení telefonu a následné testování tak ani nedošlo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nová grafická podoba se siluetou N81 • výběr komponent před instalací • průběh samotné instalace
Klepněte pro větší obrázek 
S testováním jsem skončil dříve, než jsem začal. Všimněte si pěti nových ikon a jedné staré,která patří standardnímu PC Suite, které při instalaci nebylo nahrazeno, obě aplikace existují vedle sebe

Samostatné ikonky aplikací vedou na starý známý MapLoader, aplikace s výmluvnými názvy Nokia Download! a Nokia Photos. Poslední mi byla trochu záhadou. ORB je „cosi“, prostředí pro sdílení a přístup k multimédiím (více zde). Integrace tohoto, především v USA populárního systému lze přičíst faktu, že je betaverze určena k testování právě na americkém obyvatelstvu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Čekal jsem OVI, dostal jsem ORB • Nokia Download! a Nokia Photos

Pouhou nefunkčností však nepříjemnosti s betaverzí nového balíku neskončily. Po instalaci se začala podezřele chovat celá Windows XP. Chybně se vykreslovala okna, místo psaného textu se zobrazovaly pouze podivné čárky, přestaly fungovat některé, jinak normálně fungující programy. Vše naštěstí napravila odinstalace a restart. Shrnuto a podtrženo: beta jak má být, její stažení zatím nemohu doporučit, počkejme si na plnou verzi.

Témata článku: Nokia, Software pro mobily, beta, PC Suite

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30