O platby Android Pay je zájem. Moneta zveřejnila zajímavosti po prvním týdnu od spuštění

Minulý týden spustil Google v České republice jako šestnácté zemi na světě službu bezkontaktních plateb pomocí smartphonů Android Pay. Jedním ze subjektů, jehož platební karty lze do služby zaregistrovat, je Moneta Money Bank. Ta po týdnu od spuštění služby přinesla první statistiky a zajímavosti z reálného provozu.

Asi příliš nepřekvapí, že nejvíce bezkontaktních NFC plateb proběhlo v supermarketech, restauracích a jídelnách. Celkem klienti Monety za první týden provozu služby provedli transakce v hodnotě 2 miliony korun, službu už využívá tři tisíce z nich. Představitelé banky očekávají, že do dvou let budou Češi platit mobilem stejně často jako dnes bezkontaktními plastovými kartami.

Zajímavosti z provozu Android Pay u Moneta Money Bank:

  • Nejvyšší částky lidé hradili v supermarketech, na čerpacích stanicích a v prodejnách s elektronikou
  • Nejvyšší jednorázová útrata 16 647 Kč v obchodě s nábytkem
  • Nejvíce transakcí se uskutečnilo ve velkých městech – v Praze, Brně, Ostravě
  • 74 let je nejstaršímu klientovi
  • V Německu proběhlo nejvíce plateb provedených v zahraničí
  • Devět z deseti plateb provedli muži

Jak funguje placení androidovým smartphonem:

Témata článku: Android, Android Pay, Platba mobilem, NFC, Mobilní platby, Bezkontaktní platby, Moneta, Platební karta, Praha, První týden, Banka, Androidův smartphone, Bezkontaktní platba, Devět, Brno, Velké město, Zajímavost, Reálný provoz, Čerpací stanice, Platba, Ostrava, Minulý týden, Německo, Česká republika, Nejvyšší částka

Určitě si přečtěte