O2 má 500 000. zákazníka ADSL

Počet zákazníků v České republice, kteří využívají vysokorychlostní připojení k internetu pomocí technologie ADSL, překročil podle statistik společnosti Telefónica O2 v těchto dnech magickou hranici 500 000. K tomuto faktu zajisté přispělo i nedávné oznámení o navýšení rychlosti připojení při zachování současných cen.

"Přes ADSL je tak v České republice připojena k internetu téměř každá osmá domácnost. Toto světově jedinečné tempo růstu ukazuje, že pevná linka mění v domácnosti svou roli. Poskytuje nejen spolehlivé připojení ke stále důležitější internetové síti, ale může být použita i pro přenos televizního vysílání a samozřejmě pro telefonování,"uvedl Simon Burckhardt, výkonný ředitel pro prodej společnosti Telefónica O2 Czech Republic. "Jako poděkování za projevenou důvěru ve vysokorychlostní internetové služby jsme pro půlmiliontého zákazníka připravili dárek. Ten získá špičkový notebook Dell Latitude a k němu na 1 rok zdarma připojení k internetu rychlostí 8Mb/s v rámci služby O2 Internet Komplet, která spojuje ADSL a mobilní připojení k internetu, a je tak výhodná pro použití doma i na cestách."

ADSL v ČR

V současné době je připojení pomocí ADSL nejpoužívanějším a nejrychleji rostoucím typem vysokorychlostního připojení k internetu na českém trhu. Tuto skutečnost dokazuje především nárůst nových uživatelů. Při spuštění služeb ADSL v březnu 2003 byl vysokorychlostní internet dostupný v Praze, Brně a Ostravě, což představovalo téměř 44 % všech telefonních linek společnosti Telefónica O2 Czech Republic. Na konci roku 2004 společnost registrovala prvních 100 tisíc zákazníků a o rok později se jejich číslo vyšplhalo již na 275 tisíc. V listopadu 2006 byla pokořena hranice 450 tisíc zákazníků. Za posledních pět měsíců se jejich počet zvýšil o dalších 50 000 a překročil tak magickou hranici půl milionu. Dnes je společnost schopna zřídit ADSL služby na více než 97 % všech pevných linek O2.

ADSL ve světě

Technologie ADSL je také ve světě jednou z nejrozšířenějších způsobů přístupu k internetu.Podle průzkumů je v zemích OECD evidováno téměř čtvrt miliardy ADSL linek a tento počet každým dnem roste. Za velkou část své popularity vděčí technologie ADSL také tomu, že je značně flexibilní, neboť je vhodná pro využití v domácnostech stejně tak jako i ve velkých společnostech.

Diskuze (22) Další článek: Mobil místo jízdenky: zatím pouze v Londýně

Témata článku: Operátoři, O2, Zákaz, Špičkový note

Určitě si přečtěte