O2 nabídne dva nové komunikátory HTC

Pro operátora O2 připravuje HTC dva nové komunikátory. Prvním z nich je XDA Terra, což je do bublinek převlečené HTC P4350 (Herald). Jedná se tedy o konuikátor s operačním systémem Windows Mobile, který má výsuvnou QWERTY klávesnici. Dotykový displej má úhlopříčku 2,8 palce a rozlišení 240 × 320 bodů, dále výbava zahrnuje dvoumegapixelový fotoaparát a běžné rozložení pamětí RAM a ROM v poměru 64 ku 128 MB. Procesor TI OMAP 850 běží na frekvenci 200 MHz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nové O2 XDA Terra 

Komunikátor vyniká především špičkovou tloušťkou - pouhých 18 milimetrů. Nepodporuje ale sítě třetí generace, zvládá GPRS plus EDGE. Na krátkou vzdálenost se připojí prostřednictvím Bluetooth 2.0 či Wi-Fi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
HTC P4350 - odtud XDA Terra vzešel

Tip: přečtěte si podrobný test HTC P4350

Druhou novinkou chystanou pro operátora O2 je XDA Nova. Pro tento komunikátor je vzorem HTC Elf. Kompaktní zařízení pracuje s nejnovější verzí operačního systému Windows Mobile a nabídne standard, na který jsme v této kategorii zvyklí. Tedy dotykový displej s QVGA rozlišením, 201MHz procesor TI OMAP, 64 MB paměti ROM a 128 MB paměti RAM, slot pro SD karty s podporou SDIO, Bluetooth 2.0, GPRS a EDGE. Nebude chybět ani Wi-Fi a všechno to bude zabaleno v krabičce o rozměrech 105 × 56 × 14 mm a s velmi příjemnou hmotnosti 110 g.

Klepněte pro větší obrázek 
O2 XDA Nova

Oba nové komunikátory se v průběhu druhého čtvrtletí objeví u německého operátora O2. Očekáváme, že se poté alespoň jeden z nich objeví také u českého zastoupení O2.

Diskuze (1) Další článek: Nový japonský vynález: mobil pro práci, který nic neumí

Témata článku: HTC, Operátoři, Smartphony, O2, HTC P4350, Komunikátor

Určitě si přečtěte