O2 Navigace získala ocenění veletrhu Invex

Služba O2 Navigace společnosti Telefónica O2 Czech Republic získala prestižní ocenění Křišťálový disk 2006, které je každoročně udělováno inovativním řešením v oblasti informačních a komunikačních technologií na veletrhu Invex/Digitex. Na slavnostním galavečeru převzal Cenu generálního ředitele Křišťálový disk 2006 Jaroslav Kubišta, výkonný ředitel pro vnější vztahy.

O2 Navigace představuje unikátní a finančně nenáročné řešení pro všechny, kteří chtějí využívat výhody precizní navigace bez nutnosti nákladné vstupní investice. Tato služba umožňuje zákazníkům využívat svůj mobilní telefon jako plnohodnotnou satelitní navigaci. K cestování bez složitého hledání trasy a bloudění stačí zákazníkům vlastnit mobilní telefon a aktivovat si službu O2 Navigace s kapesním GPS modulem. Pomocí mobilního telefonu a kapesního modulu mohou nyní zákazníci cestovat bez nutnosti sledování cesty v mapě a mají přístup k mnoha důležitým doplňkovým informacím. Mobilní telefon získává údaje o poloze z kapesního GPS modulu pomocí bezdrátové technologie Bluetooth a na základě této informace dostává od navigačního serveru prostřednictvím GSM sítě navigační informace. Vlastní kalkulace trasy probíhá na výkonném serveru mimo mobilní telefon. Toto řešení klade minimální nároky na interní paměť telefonu a umožňuje tak využívat navigaci z mobilního telefonu pro celou Evropu. Všechny mapové podklady jsou neustále aktualizovány na centrálním navigačním serveru a tak odpadá nutnost dokupování aktuálních mapových verzí.

„Jsme potěšeni, že toto unikátní mobilní navigační řešení, které se zákazníkovi vejde do kapsy a je přitom plně srovnatelné s jakýmkoliv jiným pevně instalovaným řešením pro GPS navigaci bylo oceněno,“ uvedl Jaroslav Kubišta, výkonný ředitel pro vnější vztahy.

Témata článku: Ocenění, Invex, Veletrh

Určitě si přečtěte

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

22.  8.  2017 | Láska Jan

Víme první na světě. Toto jsou Vodafony Smart 8. Jestli udrží cenu, budou to hity

Víme první na světě. Toto jsou Vodafony Smart 8. Jestli udrží cenu, budou to hity

** Telefony unikly v rámci udílení cen IF Design Awards ** Předchůdci excelovali poměrem cena/výbava, ty letošní i designem ** Nejzajímavější je 8 Mini se špičkovou výbavou a malým tělem

15.  3.  2017 | Kůžel Filip, Miksa Martin | 24

LG KH5000: držitel designérského ocenění

LG KH5000: držitel designérského ocenění

Málokterý mobilní telefon se může pochlubit vítězstvím v soutěži dobrý design – korejský LG ovšem ano. Kromě skvělého vzhledu nabízí další pokrokové funkce a přenosovou rychlost až 2,4 MB/s.

9.  12.  2002 | Turoň Marek | 8

Ocenění Opravdová mobilita roku 2001 udělena

Ocenění Opravdová mobilita roku 2001 udělena

Včera večer proběhlo slavnostní předání cen nejlepším mobilní produktům a službám za rok 2001. Tato ocenění každoročně předává časopis Mobility a webový deník MobilMania.cz.

21.  2.  2002 | Broža Petr | 40